Home office v tropickém ráji trvající 12 měsíců: Barbados láká pracující turisty a po celý jeden rok jim odpouští daň z příjmu

Home office v tropickém ráji trvající 12 měsíců: Barbados láká pracující turisty a po celý jeden rok jim odpouští daň z příjmu Zdroj: Pixabay.com

Sníte o tom, že odjedete na celý jeden rok do tropického ráje? Zvlášť pokud jste na volné noze a dosud jste pracovali z domu, váš sen se může stát skutečností. Karibský ostrov Barbados totiž láká zájemce na to, aby zde pracovali celých 12 měsíců pod palmami v režimu home office. Jaký to má háček?

Barbados vábí zahraniční turisty a jejich kapitál

Proč pracovat z domu, když to jde i na Barbadosu? Tento izolovaný karibský ostrov se vinou koronakrize snaží přilákat zahraniční turisty a jejich kapitál. Právě proto přišla barbadoská vláda s velmi zajímavou nabídkou. Pokud jste na volné noze a působíte v online světě, můžete jeden celý rok strávit na tomto ostrově v režimu home office. Místní vláda vám přitom odpustí zdanění vašich příjmů.

Barbados se v tomto směru inspiroval dalšími ostrovními státy, které začaly zvláštními opatřeními cílit na zahraniční turisty a jejich finance. Ostrovy Grenada či Svatý Kryštof cizincům nabízejí občanství za stovky tisíc dolarů, Barbados naopak přišel s nabídkou atraktivních ročních víz pro pracující turisty.

Zdroj: Unsplash.com Vízum je určeno pro jednotlivce i celé rodiny

Vízum Barbados Welcome Stamp je určeno pro všechny, kteří si chtějí užít celý jeden rok na ostrově uprostřed tyrkysových vod Karibiku a kteří budou po tuto dobu stále pracovat na dálku pro své klienty. Vízum je určeno nejen pro jednotlivce, ale také pro celé rodiny.

Toto vízum se podává elektronicky, například spolu s kopií rodného listu či pasu. Premiérka Barbadosu Mia Amor Mottley začátkem července uvedla, že roční vízum pro jednotlivce vyjde na 2 tisíce dolarů, rodinné vízum pak na 3 tisíce dolarů. Držitel tohoto víza pak nemusí platit daň ze svých příjmů. 

Zdroj: Needpix.com Háček? Musíte mít roční výdělek vyšší než 50 tisíc dolarů

Má to ale háček. Jednou z důležitých podmínek je zřízení místního zdravotního pojištění. Co je ale důležitější, je nutnost ročního výdělku v minimální výši 50 tisíc dolarů, tedy kolem 1,1 milionu korun. Tato částka může pro spoustu digitálních nomádů představovat značnou komplikaci a jejich sen o 12 měsících strávených na Barbadosu se může rozplynout jako pára nad hrncem.

“Věříme, že máme co nabídnout. A to hlavně přátelské lidi, profesionální služby, vzdělání, a především bezpečnost a ochranu. Díky tomu je Barbados ideálním místem pro život jednotlivců i rodin,” uvedla premiérka Barbadosu Mia Amor Mottley. Tento karibský ostrov dosud totiž zaznamenal pouhých 110 případů koronaviru, z toho 7 lidí zemřelo. Každý turista, který přiletí z rizikové oblasti, bude přitom otestován do 72 hodin od příletu.

Barbados je perlou Karibiku s palmami a nekonečnými písečnými plážemi. Co vám zde ale může vadit? Vyšší životní náklady, které jsou spojené s dražšími potravinami a službami, ale také s dražším ubytováním.

Autor:
Publikováno: 4. 8. 2020 14:59 Nahlásit obsah