Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu

Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu Zdroj: Shutterstock.com

Klasické roušky jsou v současné době nedostatkovým zbožím. Neobejdete se však bez nich, pokud se chystáte do práce, na nákup nebo do nemocničního zařízení. Dobrou zprávou je, že roušku si můžete během chvíle vyrobit z materiálu, který máte doma. A nepotřebujete k tomu jehlu a nit, ani šicí stroj.

Návod na výrobu roušky bez šití: Využijete jej v nouzi nejvyšší

Že na výrobu roušky, která vás v době pandemie koronaviru alespoň trochu ochrání a jejímž použitím berete ohledy na ostatní, potřebujete výhradně šicí stroj? Přinášíme vám jednoduchý návod na výrobu roušky, k níž není třeba ani jehla a nit a kterou využijete v nouzi nejvyšší. Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční, tuto roušku z látky pouze jednoduše poskládáte.

Zdroj: Facebook.com | C Channel

Použijte co nejhustěji tkanou látku z čisté bavlny

Jestli už nemáte čas na to, abyste si roušku vlastnoručně ušili, není od věci, když si vyrobíte alespoň její „rychlou“ variantu. Jediné, co k výrobě tohoto typu roušky potřebujete, je větší kousek kvalitní bavlněné látky a dvě volnější gumičky.

Zdroj: Facebook.com | C Channel Aby byla rouška pratelná a dala se následně vyvařit a vyžehlit, sáhněte výhradně po látce z čisté bavlny, která je co nejhustěji tkaná. Použít můžete například bavlněnou utěrku, povlečení nebo prostěradlo.

Zdroj: Facebook.com | C Channel

Zdroj: Facebook.com | C Channel Roušku z hustě tkané bavlněné látky s použitím dvou gumiček vyrobíte během několika desítek sekund podle návodu ve videu, které na svém facebookovém profilu před několika dny zveřejnil internetový kanál C Channel. Toto video si rozhodně pusťte. Nikdy nevíte, kdy návod na roušku bez šití, který je v něm detailně ukázán, využijete v praxi. 

Autor:
Publikováno: 16. 3. 2020 14:06 Nahlásit obsah