Kategorie Rouška

Článek
Dvouletá holčička si nechtěla v letadle nasadit roušku. Letuška jí chtěla ochranu dýchacích cest přilepit izolepou
Dvouletá holčička si nechtěla v letadle nasadit roušku. Letuška jí chtěla ochranu dýchacích cest přilepit izolepou Mít nasazenou roušku po celou dobu cesty letadlem je pro dospělé velmi nepříjemné, ale dá se zvládnout. S tímto nařízením však mají velké problémy obzvlášť malé děti, které jej zvládnou dodržet jenom stěží. Své by mohli vyprávět rodiče dvouleté holčičky, kteří letěli z Floridy do Virginie a kteří v letadle zažili velmi nepříjemnou událost.
Článek
Dokážete najít člověka bez roušky? Zvládnou to jen ti nejbystřejší
Dokážete najít člověka bez roušky? Zvládnou to jen ti nejbystřejší Jen velmi málo lidí dokáže v krátkém čase najít na obrázku člověka, který nemá na obličeji roušku. Patříte mezi ně a hádanku hravě zvládnete?
Článek
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů
Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů Nošení roušek v tuto chvíli dělá velké problémy neslyšícím a nedoslýchavým lidem. V důsledku toho, že rouška zahaluje podstatnou část jejich tváře i tváře druhých, mají značný problém s komunikací. Na tento fakt se zaměřila americká studentka Ashley Lawrence, která pro neslyšící a jejich nejbližší šije praktické roušky.
Článek
Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu
Jednoduchý návod, jak vyrobit roušku bez šití: Za 20 sekund složíte účinnou ochranu Klasické roušky jsou v současné době nedostatkovým zbožím. Neobejdete se však bez nich, pokud se chystáte do práce, na nákup nebo do nemocničního zařízení. Dobrou zprávou je, že roušku si můžete během chvíle vyrobit z materiálu, který máte doma. A nepotřebujete k tomu jehlu a nit, ani šicí stroj.