Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů

Studentka Ashley Lawrence šije roušky pro neslyšící: Mohou tak lépe odezírat ze rtů Zdroj: Facebook.com | Ashley Lawrence

Nošení roušek v tuto chvíli dělá velké problémy neslyšícím a nedoslýchavým lidem. V důsledku toho, že rouška zahaluje podstatnou část jejich tváře i tváře druhých, mají značný problém s komunikací. Na tento fakt se zaměřila americká studentka Ashley Lawrence, která pro neslyšící a jejich nejbližší šije praktické roušky.

Při šití roušek se příliš nemyslí na neslyšící a nedoslýchavé

Roušek neboli ústenek je po celém světě velký nedostatek. Aby lidé v době koronavirové pandemie ochránili své zdraví a také zdraví ostatních, pouští se do domácího šití roušek, anebo si bavlněnou roušku nechají zkrátka ušít. Na koho se však příliš nemyslí jsou neslyšící lidé nebo lidé mající velké problémy se sluchem, kteří mohou mít kvůli nošení klasických roušek značné problémy s komunikací.

Zdroj: Facebook.com | Ashley Lawrence Studentka šije roušky, které neslyšícím usnadňují život

Této skutečnosti si všimla právě vysokoškolská studentka Ashley Lawrence, která studuje problematiku vzdělávání neslyšících lidí na univerzitě v Kentucky. Rozhodla se proto, že pro tuto skupinu lidí a také pro všechny, kteří s nimi pravidelně komunikují, vytvoří praktické roušky, které jim usnadní život.

21letá dívka se pustila do šití speciálních roušek ve chvíli, když si uvědomila, že se při výrobě těchto ochranných pomůcek vůbec nemyslí na potřeby neslyšících a lidí, kteří mají problémy se sluchem. S pomocí maminky, která ji naučila pracovat se šicím strojem, se pustila do šití roušek, které mají průhledné plastové okénko v oblasti úst. Na rty člověka, který si tuto roušku nasadí, je tak opravdu skvěle vidět.

Roušky pro neslyšící se začaly vyrábět těsně před pandemií koronaviru

Praktická ústenka tak představuje výbornou ochrannou pomůcku pro všechny lidi, kteří se dorozumívají znakovou řečí, anebo při nedostatečně fungujícím sluchu odezírají druhým ze rtů.

Zdroj: Facebook.com | Ashley Lawrence „Tyto roušky se začaly v USA vyrábět těsně před pandemií. Využívaly se při lékařských vyšetřeních, díky čemuž mohli lidé se sluchovým postižením odezírat ze rtů lékaře. Věděli tak, co jim říká. Vzhledem k nedostatku tohoto typu masek jsem si řekla, proč je neudělat pro všechny potřebné,“ popisuje 21letá studentka Ashley.

Ashley chce zveřejnit návod, aby si roušku mohl ušít každý

O roušky, které Ashley Lawrence vyrábí, je ve Spojených státech obrovská poptávka. Tato dívka šije roušky určené pro neslyšící a nedoslýchavé na vlastní náklady a poté je posílá zdarma po celém USA. Kvůli stále rostoucímu zájmu Ashley navíc plánuje, že na internetu zveřejní návod, podle kterého si tyto praktické roušky bude moci doma ušít každý, kdo je skutečně potřebuje.

Autor:
Publikováno: 14. 4. 2020 11:28 Nahlásit obsah