Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace

Staré pneumatiky nepatří na odpis: Vytvořte z nich nádherné zahradní dekorace Zdroj: Blog.copare.com.br

Přezouvali jste koncem března pneumatiky na svém autě ze zimních na letní? Pokud jsou tyto zimní pneumatiky pro váš osobní automobil už nepoužitelné, rozhodně je nevyhazujte, ale dejte jim druhou šanci. Zvlášť teď na jaře si můžete z pneumatik vyrobit stylové dekorace na zahradu. A to nejen truhlíky na květiny, ale třeba i zahradní jezírko.

Staré pneumatiky jako zahradní dekorace: Líbí se vám?

Že pneumatiky rozhodně nepatří do zahrady? Dovolte nám, abychom toto tvrzení vyvrátili. Jestliže vám v garáži, dílně nebo ve skladu leží staré letní či zimní pneumatiky, které již pro své auto nevyužijete, dýchněte jim nový život. Staré pneumatiky můžete recyklovat vskutku kreativně a přetvořit je v nádherné zahradní dekorace.

Přinášíme vám několik nápadů, které budou slušet i vaší zahradě. Myslíme si, že jaro je jako stvořené ke zvelebování zahrádky, takže se do tvorby dekorací ze starých pneumatik můžete pustit už nyní!

Nechte staré pneumatiky rozkvést

Zdroj: YouTube.com Staré pneumatiky obarvěte libovolnými, ideálně zářivějšími barvami. Snažte se, aby každá z pneumatik měla jinou barvu. Obarvené pneumatiky následně umístěte do zahrady a vysaďte do nich své oblíbené květiny. Sami musíme uznat, že rozkvetlé pneumatiky jsou zajímavým designovým prvkem, který oživí každou zahradu.

Jakým způsobem pneumatiky barvit? Staré pneumatiky nejprve dokonale omyjte a odmastěte. Až budou pneumatiky čisté a suché, použijte na ně ideálně akrylové spreje v libovolných barvách. Staré pneumatiky můžete rovněž přetřít jakýmikoliv syntetickými barvami.

Květinový závěs ze starých pneumatik

Zdroj: Pinterest.com Barevné pneumatiky vám mohou posloužit i jako stylové závěsné květináče. Pokud je ozdobíte typicky balkónovými květinami, slušet jim to bude nejen na stěně. Upevněte je na pevný řetěz a zavěste je na strom nebo na pergolu.

Přenechejte staré pneumatiky bylinkám

Zdroj: Myurbanproduce.blogspot.com Vyčleňte si v rohu zahrady místo pro staré pneumatiky a pěstujte v nich například bylinky. Pneumatikám jednoduše z jedné strany vytvořte dno, naplňte je zeminou a naskládejte je na sebe do tvaru pyramidy. Poté je můžete dle libosti osázet oblíbenými bylinkami.

Dekorativní studna ze starých pneumatik: Stylový doplněk, nebo kýč?

Zdroj: Cs.ilovevaquero.com Možná, že se vám bude tento zahradní doplněk líbit. Možná vám ale přijde příliš kýčovitý. Je jenom na vás, zda si tuto dekorativní studnu ze starých pneumatik pořídíte i na svou zahradu. V každém případě poznamenáváme, že její výroba je velmi jednoduchá.

Toužíte po zahradním jezírku? Vyrobte si jej ze staré pneumatiky

Zdroj: Ecosia.org Toužíte-li po zahradním jezírku, tento stylový zahradní prvek si vytvoříte i s pomocí vysloužilé pneumatiky a nepropustné folie. V tomto případě využijte starou pneumatiku ideálně z traktoru. Během chvíle získáte nádherné zahradní jezírko, u kterého bude radost relaxovat.

Autor:
Publikováno: 10. 4. 2019 10:20 Nahlásit obsah