Hasiči zachraňovali andulku, která se zasekla v klíčové dírce. Kuriózní zásah má však šťastný konec

Hasiči zachraňovali andulku, která se zasekla v klíčové dírce. Kuriózní zásah má však šťastný konec Zdroj: Shutterstock

Doba koronavirová přeje domácím mazlíčkům. Někdo chová psy, někdo kočky a jiný zase papoušky. Pokud patříte k chovatelům malých opeřenců, jistě vás dojme příběh, který se stal 14. března v čínském městě Che-fej. Místní hasiči zachraňovali andulku, která uvízla v klíčové dírce.

Hasiči z města Che-fej, které se nachází ve východočínské provincii Anhui, byli přivoláni ke skutečně kuriózní události. Na základnu jim zatelefonovala nešťastná chovatelka, jejíž andulka se při pokusu o útěk z místnosti zasekla v klíčové dírce. 

Asi vám přijde zvláštní, jak se andulka (neboli papoušek vlnkovaný) do klíčové dírky dostala. Na tuto otázku nedokázala odpovědět ani samotná majitelka. V každém případě čínští hasiči vyjeli po telefonátu, který mohl na první poslech znít jako špatný vtip, malého opeřence okamžitě zachránit.

Bezprostředně po příjezdu do bytu hasiči rozebrali zámek dveří, ve kterém byla andulka uvězněna. Následně speciálními nůžkami zvětšili otvor ve dveřích, aby mohli zeleného papouška vlnkovaného bezpečně vysvobodit. 

Celý zásah měl šťastný konec. Hasiči andulku - živou, zdravou a bez jediného škrábance - vytáhli z klíčové dírky na svobodu. Ze svého zásahu navíc pořídili video, které můžete zhlédnout i vy.

Že se něco takového v Česku stát nemůže? Ale kdeže. V listopadu 2020 hasiči ze stanice Teplice zachránili v městě Dubí andulku, která uvízla v digestoři a nemohla se dostat ven. Andulce hrozilo, že se jí stane nechtěný pobyt v digestoři osudným, hasiči jí ale včasným a rychlým zásahem zachránili život.

Autor:
Publikováno: 23. 3. 2021 09:30 Nahlásit obsah