Jednou z nejmladších obětí koronaviru je 21letá Chloe Middleton. Neměla údajně jiné zdravotní problémy

Jednou z nejmladších obětí koronaviru je 21letá Chloe Middleton. Neměla údajně jiné zdravotní problémy Zdroj: Facebook.com | Chloe Middleton

Onemocnění COVID-19 představuje velké riziko pro seniory a lidi s těžkými zdravotními obtížemi. Velmi znepokojující je proto úmrtí 21leté Chloe Middleton z Velké Británie. Tato dívka podlehla koronaviru i přesto, že neměla žádné jiné zdravotní problémy. Její rodiče proto upozorňují, že COVID-19 by neměl nikdo z nás brát na lehkou váhu.

Britka Chloe Middleton patří k nejmladším pacientům, kteří podlehli koronavirové nákaze. Úmrtí této dívky potvrdila na Facebooku její máma, která všem lidem vzkázala, aby zůstali doma a nepodíleli se na dalším šíření nemoci COVID-19.

„Ti lidé, kteří chodí po venku, si myslí, že se jich koronavirus netýká. Promlouvám k vám ale z osobní zkušenosti, protože tento virus mi zabil 21letou dceru,“ napsala na svém facebookovém profilu Diane Middleton. Apelovala také na to, že nikdo z nás by neměl COVID-19 považovat za obyčejnou chřipku a brát jej lehkovážně.

Zdroj: Facebook.com | Emily Mistry K úmrtí 21leté Chloe Middleton se vyjádřila také teta této zemřelé dívky, Emily Mistry. Podle ní neměla její neteř absolutně žádné zdravotní problémy a kromě nákazy koronavirem byla jinak zcela zdravá.

„Dodržujte prosím nařízení úřadů. Chraňte sebe a chraňte prosím i ostatní. Virus se sám nešíří, ale šíří ho lidé,“ upozornila teta zemřelé dívky na Facebooku s tím, že celá její rodina je ze smrti Chloe nepředstavitelně zdrcena.

Počet obětí koronaviru ve Spojeném království se ve čtvrtek 26. března podle BBC zvýšil na 578. Testovaných dosud bylo 104 866 lidí, z nichž mělo 93 208 negativní výsledky a 11 568 bylo pozitivních. Podle agentury AFP se v současnosti ohnisko nákazy ve Velké Británii nachází v Londýně. Dosud nejmladší britskou obětí byl 18letý chlapec, který měl kromě koronaviru další vážná onemocnění.

Autor:
Publikováno: 27. 3. 2020 16:22 Nahlásit obsah