Libuše Šafránková a Josef Abrhám vyjdou 14. června 2023 na poštovních známkách. A to u příležitosti hereččiných nedožitých 70. narozenin

Libuše Šafránková a Josef Abrhám vyjdou 14. června 2023 na poštovních známkách. A to u příležitosti hereččiných nedožitých 70. narozenin Zdroj: Profimedia

Představitelka filmové Popelky a nejkrásnější česká princezna se letos v červnu dostane až na poštovní známky. U příležitosti svých nedožitých sedmdesátých narozenin se na nich přitom objeví nejen oblíbená česká herečka Libuše Šafránková, ale také její zesnulý manžel Josef Abrhám.

Herečtí manželé Libuše Šafránková a Josef Abrhám, kteří již bohužel nejsou mezi námi, se letos v červnu dočkají obrovské pocty. Poštovními známkami si je totiž připomene Česká pošta a s nimi i celá Česká republika.

Podle emisního plánu českých poštovních známek na rok 2023 vyjdou poštovní známky s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem 14. června 2023. Tedy pouze několik dnů poté, co by Libuše Šafránková narozená 7. června 1953 oslavila své sedmdesáté narozeniny.

Podle zástupců České pošty bylo plánováno vydání poštovní známky k nedožitým sedmdesátým narozeninám Libuše Šafránkové již dlouho. Tuto poštovní známku měl původně pokřtít její manžel Josef Abrhám, který bohužel zemřel 16. května 2022 - tedy necelý rok po Libuščině smrti 9. června 2021.

Na známce České pošty se má konkrétně objevit portrét Libuše Šafránkové jako mladé krásné herečky. Portrét Josefa Abrháma na poštovní známce má pocházet rovněž ze stejného časového období.

Zdroj: Ceskaposta.cz, Ahaonline.cz
Autor:
Publikováno: 20. 3. 2023 09:25 Nahlásit obsah