Malí andílci zemřeli krutou smrtí: Otec spal doma, jeho děti zatím trpěly v rozpáleném autě

Malí andílci zemřeli krutou smrtí: Otec spal doma, jeho děti zatím trpěly v rozpáleném autě Zdroj: Facebook.com | Dustin Lee

Zapomenout dítě v rozpáleném autě patří k nejhorším nočním můrám každého rodiče. Tyto případy se bohužel každé léto dějí i v reálu. Amerikou letos v červnu otřásl případ 4letého Teagana a 3leté Ryany, kteří zemřeli v rozpáleném autě, zatímco jejich otec doma spal. Tento muž byl záhy obviněn z vraždy druhého stupně.

Teagan a Ryana zemřeli v autě rozpáleném na 48 stupňů Celsia

31letý táta Dustin Lee Dennis z oklahomské Tulsy se rozhodl, že si dá přes den pořádného šlofíka. Zatímco pět hodin v kuse spal, jeho děti - 4letý syn Teagan a 3letá dcera Ryana - nevýslovně trpěly v rozpáleném autě. V tento den ukazoval venkovní teploměr 35 stupňů Celsia. Teplota v uzavřeném automobilu však byla mnohem vyšší a šplhala až k 48 stupňům Celsia.

Ještě před tragickou událostí byl Dustin se svými dětmi na nákupech, poté je nechal bez dozoru a šel spát. Když se probudil, začal Teagana a Ryanu hledat. Našel je ve svém nákladním autě, kde ležely bez známek života. Okamžitě zavolal záchrannou službu, přenesl děti do obývacího pokoje a začal je oživovat. Bohužel vše bylo neúspěšné. Ani záchranáři již Teaganovi a Ryaně nedokázali pomoci.

Zdroj: Facebook.com | Dustin Lee Den před tragédií táta psal, jak své děti miluje

Na základě tragické události přivolaní policisté tohoto nezodpovědného otce obvinili z vraždy druhého stupně. Paradoxně den před tragédií ještě Dustin zveřejnil na Facebooku příspěvek o tom, jak moc své děti miluje.

“Jsou dvě hodiny ráno a sleduji své spící děti. Nemůžu uvěřit, že jsou moje. Strašně je miluji. Jestli ještě nemáte děti, možná tomu nerozumíte, ale přemýšlení o jejich dospělosti je zároveň ta nejstrašnější i nejúžasnější věc. Doufám, že naše pouto bude potom silnější. Doufám, že mi budou chtít vždy zavolat, setkat se se mnou a požádat o radu. Bez mých dětí si svět zkrátka nedokážu představit,” napsal upřímně dvojnásobný táta Dustin.

Zdroj: Facebook.com | Dustin Lee Děti si do nákladního automobilu vlezly samy

I když byl Dustin Lee Dennis v den smrti svých dětí obviněn z vraždy druhého stupně, kriminalisté o několik dnů později toto obvinění stáhli. Kamera umístěná na sousedním domě totiž potvrdila, že Dustin své děti v autě nenechal, ale že si Teagan a Ryana do nákladního auta svého otce vlezli sami. Z automobilu se však bohužel nedokázali již dostat ven.

“I když byl pan Dennis propuštěn na svobodu, neznamená to, že je tento případ je u konce,” uvedlo okresní zastupitelství v Tulse. Vyšetřovatele teď nejvíce zajímá, proč táta nechal své malé děti celých pět hodin bez dozoru. A plánují z toho vyvést patřičné důsledky.

Dle statistik zemře v USA každým rokem v rozpálených autech 39 dětí mladších 15 let. Policisté proto rodiče upozorňují na to, aby byli pozorní a ostražití, a pokusili se tak vyhnout případné tragédii.

Autor:
Publikováno: 30. 6. 2020 11:24 Nahlásit obsah