Policejní pes Arlo byl několikrát postřelen. Při propouštění z kliniky na něj čekalo překvapení

Policejní pes Arlo byl několikrát postřelen. Při propouštění z kliniky na něj čekalo překvapení Zdroj: indianexpress.com

Nejenom lidé, ale také policejní psi dokážou být těmi pravými hrdiny. Zářným příkladem je toho i policejní pes z okresu Thurston v Americe, který byl při výkonu své služby několikrát postřelen. Naštěstí pejsek Arlo přežil a nyní se mohl konečně vrátit domů ke svému majiteli.

Podle tiskové zprávy šerifského úřadu k celému incidentu došlo 13. ledna 2021. Policisté pronásledovali ozbrojeného řidiče, avšak když honička skončila, řidič se vydal na útěk a vypukla přestřelka, během které byl pachatel zneškodněn. Bohužel než jej policisté zpacifikovali, několik střelných ran schytal i policejní pes Arlo.

Arlo byl okamžitě převezen na místní veterinární kliniku, kde musel podstoupit dvě operace, během kterých mu byly z těla vyjmuty kulky, které byly jen kousek od páteře a ramene. Arlo je však obrovský bojovník a po pár dnech strávených na klinice byl propuštěn do domácí péče. Při odchodu z kliniky na něj však čekalo pořádné překvapení – přišli jej přivítat všichni pracovníci z policejní stanice, ve které se svým páníčkem působí.

Mnoho lidí Arla za jeho hrdinský čin obdivuje a přeje mu brzké uzdravení. Jak potvrdila mluvčí šerifa, pejsek se i nadále zotavuje, nabírá síly a od svých páníčků si užívá velké pozornosti.

Autor:
Publikováno: 31. 1. 2021 18:55 Nahlásit obsah