Senzace, která obletěla celý internet. 29letý otec zveřejnil svůj postoj k rodině a dětem

Senzace, která obletěla celý internet. 29letý otec zveřejnil svůj postoj k rodině a dětem Zdroj: shared.com

Když teprve 29letý otec 3 dětí Ted Gonder z Chicaga na svém Facebooku zveřejnil příspěvek o postoji k ženě a dětem, okamžitě se stal senzací. 

Cílem jeho příspěvku, který adresoval svému bezdětnému „24letému já“, bylo oslovit ostatní muže a inspirovat je. Ani ve snu ovšem nepředpokládal, jaký ohlas bude jeho zpověď mít. “Je mi 29 let a mám 3 děti s manželkou Franziskou, která je všechny bez problémů odnosila a porodila. Tohle bych rád řekl svému tehdy ještě bezdětnému 24letému já o tom, jak být oporou své partnerce v období, kdy se společně stávají rodiči. Popsal jsem to v pěti důležitých bodech.

1. Manželka dítě nosila 9 měsíců. Tak teď ty jej budeš nosit během prvních 9 měsíců pokaždé, když budeš mít příležitost a čas. Pomůžeš tak své ženě po porodu nabrat sílu, zotavit se, a hlavně si s dítětem vytvoříš neskutečně krásné pouto. To tě natolik spojí a naplní, že si to ani nedokážeš představit.

Zdroj: shared.com 2. Manželka dítě kojí, a přestože je to pro ni něco nádherného co ji naplňuje, je to také velmi vyčerpávající. Takže ty na oplátku zase vyměníš každou plenku. Seber v sobě sílu a překonej odpor. Buď své ženě oporou, pomáhej jí tam, kde můžeš. Odměnou ti bude úsměv tvé ženy, která na tebe bude pyšně pět pochvalné ódy, když si jí její kamarádky budou stěžovat, že jejich partneři jim nikdy nepomáhají. Budeš jejím hrdinou.

3. Každé ráno své ženě připrav bezkofeinovou kávu, protože si ji zaslouží. Celou noc byla vzhůru, kojila dítě, přebalovala jej, tišila, abys ty mohl klidně spát.

Zdroj: shared.com 4. Říkej jí, jak je krásná. Pomoz jí uvědomit si, že i po porodu, kdy už její tělo není takové jako dřív, je ve tvých očích ta nejkrásnější žena na světě. Sice přibrala nějaké to kilo navíc ale zase porodila nádherné dítě, které bude vaším poutem a důkazem lásky po celý váš život. Připomeň jí, co vše dokázala, jaká je skvělá partnerka, máma, milenka, zkrátka bytost, která je pro tebe vším.

5. Za každých okolností v době po porodu dávej ve všem své ženě za pravdu. Nic raději nekomentuj, nepouštěj se do žádných ani těch nejmenších sporů, stejně prohraješ. Ani nevíš, co hormony dokážou se ženou udělat! Buď trpělivý, chápající, a hlavně velmi citlivý. Žena ti sice někdy bezdůvodně bude nadávat, řekne věci, které vůbec nemyslí vážně, tak to nekomentuj, hoď to za hlavu. Vždyť ti dala ten nejkrásnější a nejcennější dar. Časem se vše urovná a ona bude za pár týdnů zase tou okouzlující a milující partnerkou bez které si svůj život ani nedokážeš představit.” 

Autor:
Publikováno: 23. 6. 2020 12:31 Nahlásit obsah