8 využití kondicionéru v domácnosti. Nepatří jen na vlasy

8 využití kondicionéru v domácnosti. Nepatří jen na vlasy Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv je kondicionér naprosto běžně dostupným kosmetickým přípravkem, najdou se ještě ženy, které jej nikdy v životě nekoupily a nikdy ani nepoužívaly. Jenže to je ovšem velká chyba, protože kondicionér nám může být, nejen co se týče vlasů, opravdu velkým pomocníkem.

A na co všechno se dá kondicionér ještě použít? Na to se podíváme v následujícím článku!

Elektrizující a suché vlasy

Trápí vás elektrizující, suché a zacuchané vlasy? S tím už je konec! Ta z vás, která tento maličký zázrak ještě nikdy na své vlasy nepoužila, by měla své rozhodnutí zvážit. Jemné vlásky dokážou pěkně potrápit například v zimě, kdy kvůli bundě neuvěřitelně elektrizují, a místo hladkého účesu máme z vlasů jen zacuchaný chomáč.

Praní prádla

Některé kousky oblečení se dají přeprat jen v ruce. Místo pracího prášku příště vyzkoušejte kondicionér a uvidíte, jak jemné a hebké vaše prádlo najednou bude.

Sražené oblečení

Určitě se to stalo každé z nás. Koupily jste si naprosto úžasné tričko, ovšem vaše pračka jej zmenšila o číslo nebo dvě? Nevěšte hlavu, protože i s tímto vám kondicionér dokáže pomoci. Po vyprání vložte tričko do mísy s vodou a jednou lžičkou kondicionéru a nechte chvíli působit. Poté tričko vezměte a opatrně jej roztáhněte.

Zdroj: Shutterstock Ošetření obuvy 

Především v zimě je nutné naši obuv před sněhem a solí chránit, protože když vaše boty ničím nenatřete, udělají se na nich ošklivé bílé skvrny. Vezměte si tedy malinké množství kondicionéru a vetřete jej do vašich bot.

Osvěžovač vzduchu

Vyzkoušely jste už několik osvěžovačů vzduchu, které ale příliš dlouho nevydržely? Zkuste tedy smíchat kondicionér a vodu v poměru 1:9 v lahvičce s rozprašovačem a provoňte váš domov. Pokud chcete, aby vůně vydržela co nejdéle, aplikujte tuto směs například na záclony či závěsy.

Kosmetické štětce

Každá žena, které používá na své zkrášlení kosmetické štětce a houbičky, dobře ví, že by se měly jednou za čas pořádně vyčistit, aby se předešlo zbytečnému šíření bakterií. Sice se dají v obchodech koupit přípravky přímo na to, ale proč nevyzkoušet i v tomto případě kondicionér, který odvede tu stejnou práci?

Zdroj: Shutterstock

Ucpané umyvadlo

Ucpané umyvadlo dokáže pěkně potrápit, že? Příště zkuste smíchat vodu a kondicionér a tuto směs do umyvadla nalít a bude po problému!

Hydratace pokožky

Když už budete v tom, že si na vlasy aplikujete kondicionér, zkuste jej také trošku kápnout do vody místo pěny do koupele. Kondicionér vaši pokožku krásně zvláční a dokonale ji hydratuje.

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2022 13:01 Nahlásit obsah