Jak hravě zvládnout jarní úklid? Máme pro vás několik tipů

Jak hravě zvládnout jarní úklid? Máme pro vás několik tipů Zdroj: Shutterstock

S příchodem prvních slunečních dnů se mnoho z nás pouští do jarního úklidu. Umývání oken, třídění šatníku nebo vytírání – to vše k velkému úklidu patří. Aby vám to šlo od ruky a netrápili jste se s ním dlouhé hodiny či dokonce i dny, máme pro vás pár tipů, jak jej hravě zvládnout během chvíle.

Napište si seznam

Ještě než se do úklidu pustíte, zkuste si veškeré úkony napsat předem na papír. K jednotlivým bodům pak můžete připsat i další členy rodiny, kteří vám s úklidem pomohou. Hlavní zásadou, kterou byste měli dodržet, je systém odshora zespodu – to platí nejenom co se týče vytírání, ale také utírání prachu či vymetání pavučin.

Mytí oken neodkládejte

Dáte nám jistě za pravdu, že mytí oken patří mezi jednu z nejméně oblíbených činností. Některé hospodyňky dokonce radí si mytí oken rozložit do několika dnů, což bychom ovšem příliš nedoporučovali. Takhle si činnost, která vám zabere pár desítek minut, roztáhnete třeba do celého týdne. I mytí oken má však své zásady, tou nejdůležitější je, že nejprve umyjte rámy a až poté okna. Okna také nikdy nemyjte, pokud na ně zrovna svítí sluníčko. Během mytí by vám mokré sklo rychle usychalo a namísto vyleštěných oken byste měli jen jednu velkou šmouhu.

Zdroj: Shutterstock TIP: Pokud nemáte speciální hadřík, kterým byste okna mohli vyleštit, můžete použít staré punčochy, kterými okna leštily už naše babičky.

Prach utřete důkladně

Utírání prachu je činnost, kterou provádíme i několikrát týdně. Zkuste ale probrat hromádky časopisů, poznámkových papírků či knih – i tady se schovávají vrstvy prachu. Při té příležitosti můžete některé z nich protřídit a vyhodit. Uvolní se vám tak místo a prostor se provzdušní. A když už budete u toho, je na čase vyměnit zimní šatník za ten jarní.

Zdroj: vileda

Na závěr vytřete

Posledním úkonem, který vás při jarním úklidu čeká, by mělo být vytírání. Nejprve celý byt či dům vyluxujte a až poté se pusťte do vytírání. Aby i tato činnost pro vás byla co nejjednodušší, můžete vyzkoušet 1.2 Spray Max mop od značky Vileda, který díky mikrovláknům zachytí nečistoty a více než 99 % bakterií a virů (odstraňuje bakterie E.coli, zlatého stafylokoka a bovinní koronavirus z dřevěných podlah a keramických dlaždic - testováno externí laboratoří), což se v této době více než hodí. 1.2 Spray Max mop je vybaven odnímatelnou 750mililitrovou nádržkou, do které můžete nalít pouze vodu anebo do ní přidat dvě čajové lžičky vašeho oblíbeného čističe – záleží jen na vás, výsledek bude díky návleku z mikrovláken stejný. Díky pohodlné ergonomické rukojeti a trysce mopu, která zajišťuje dokonalé rozprašování, se vytírání podlah rázem stane příjemným relaxem.

Víte, že? Mycí návlek Spray Max mopu je snímatelný. Po jeho použití jej můžete vyprat v pračce až na 60 °C. Při jeho praní ale nepoužívejte aviváž ani sušičku.

Autor:
Publikováno: 29. 3. 2021 10:00 Nahlásit obsah