K otevření škol by mohlo dojít v druhé polovině května. Musí se však stanovit podmínky

K otevření škol by mohlo dojít v druhé polovině května. Musí se však stanovit podmínky Zdroj: Shutterstock.com

Nejenom rodiče, ale i žáky ze všeho nejvíce zajímá, kdy se opět otevřou školy a oni budou moci usednout do lavic. Na tuto otázku konečně odpověděl ministr školství Robert Plaga.

Dle slov ministra to vypadá, že by se tak mohlo stát v druhé polovině května. Také dodal, že je podle něj zásadní stanovení podmínek, jako například dostatek dezinfekce, roušek a měření teploty ve školách. „Pokud nebude dodržen, pokud školy podmínky hygieny nebudou moci udržet, tak ať se raději otevřou o 14 dní později s tím, že budou dostupné dezinfekce a podmínky rozvolnění,“ vysvětlil Plaga.

Zdroj: Shutterstock.com K otevření škol by došlo najednou, nikoliv postupně. Ministr školství uvedl, že se Česká republika inspiruje opatřeními v dalších zemích, je však nutné vše přizpůsobit naší zemi. To, co například funguje v Asii, nemusí platit i zde u nás.

Plaga také uvedl, že pokud by se nepodařilo školy otevřít do 1. června, v případě maturit by za maturitní vysvědčení platil průměr tří posledních vysvědčení, jak již bylo několikrát řečeno.

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2020 17:01 Nahlásit obsah