Zápach z myčky má spoustu příčin. Zbavte se ho jednou pro vždy

Zápach z myčky má spoustu příčin. Zbavte se ho jednou pro vždy Zdroj: Shutterstock

Myčka nádobí je v současné době nepostradatelným pomocníkem každé domácnosti. Co když vás ale po otevření tohoto spotřebiče uhodí do nosu nepříjemný zápach? Za to, že myčka zapáchá, mohou nejen mycí prostředky nebo její nedostatečná údržba. Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým lze zápachu z myčky předejít.

Pravidelně čistěte odtokový filtr 

Jedním z důvodů, proč myčka zapáchá, je znečištěný odtokový filtr, který se velmi rychle zanáší zbytky jídel a tuku z nádobí. V odtokovém filtru tedy zůstanou zachycené hnijící zbytky jídel, které navíc zapříčiní i to, že z myčky po mytí nádobí neodteče všechna špinavá voda. Kazící se voda na dně myčky opět způsobuje nepříjemný odér.

Chcete-li předejít zápachu z myčky, každý druhý den čistěte odtokový filtr. Jak na to? Jednoduše jej z myčky vyšroubujte a pečlivě propláchněte pod tekoucí teplou vodou. Poté jej zase vraťte zpět.

Zdroj: Shutterstock

Jednou za měsíc omyjte vnitřní část myčky

I když pravidelně čistíte odtokový filtr, neměli byste zapomínat ani na zbývající vnitřní části myčky, které důkladně omyjte houbičkou se saponátem a otřete hadříkem namočeným v čisté vodě. Zaměřte se také na ostřikovací ramena a všechny vnitřní záhyby. Za zápach myčky mohou rovněž nečistoty usazené v těsnící gumě okolí dvířek, proto důkladně vyčistěte také tuto oblast.

Používejte čističe myčky

Výrobci myček doporučují, abyste každé dva až tři měsíce používali čistič myčky. Jde o malou lahvičku se speciální náplní, kterou vložíte do spodního koše a posléze zapnete myčku na intenzivní program. Díky tomu vyčistíte vnitřní část myčky od mastnoty, nečistot, usazenin či vápenitých zbytků.

Zdroj: Shutterstock Se zápachem myčky si poradí také ocet

Na kompletní vyčištění je výborný také obyčejný ocet, který navíc myčku skvěle dezinfikuje a zbaví zápachu. Nalijte 250 mililitrů octu do hrnku, který postavte do spodního koše myčky. Tento elektrospotřebič, který musí být zcela prázdný, nastavte na nejvyšší teplotu a delší dobu mytí. Poté jej klasicky zapněte. Jak často čistit myčku klasickým octem? Ideálně jednou měsíčně.

Vyzkoušejte závěsné osvěžovače

Jestli chcete mít jistotu, že po otevření myčky vás přes nos nepraští nepříjemný odér, zkuste vsadit na závěsné osvěžovače. Tyto osvěžovače patří nad horní koš a dodávají myčce během mytí nádobí i mimo něj velmi příjemnou vůni.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2021 12:00 Nahlásit obsah