Hubněte do plavek hned po ránu: Tyto snídaňové triky vám zrychlí metabolismus

Hubněte do plavek hned po ránu: Tyto snídaňové triky vám zrychlí metabolismus Zdroj: Shutterstock

Hubnutí do plavek je na sklonku jara tématem číslo jedna snad pro každou ženu. A jak jste na tom vy? Pokud jste se dala na pravidelné cvičení a stále nevidíte výsledky, zaměřte se na svůj jídelníček. Shodit ještě nějaké to kilo do startu plavkové sezony vám pomohou i ranní rituály, kterými nastartujete metabolismus. A hubnutí vám půjde mnohem lépe.

Co může za problémy s hubnutím? Zpomalený metabolismus

Je to nekonečný ženský problém. Chceme zhubnout do plavek, a tak jsme začaly párkrát do týdne cvičit a naordinovaly jsme si zdravý jídelníček. Jenže žádná extra viditelná změna se nekoná. Není to tím, že máme zpomalený metabolismus?

Jako metabolismus si přitom můžeme představit všechny chemické reakce v našem těle, díky kterým náš organismus vůbec funguje. Když máme velmi rychlý metabolismus, spálíme díky tomu více kalorií a mnohem lépe a snadněji hubneme.

Zdroj: Shutterstock

Snídaňová jídla, která zrychlí metabolismus

Pokud tedy chcete zhubnout ještě nějaké to kilo do začátku plavkové sezony, kromě cvičení a zdravého jídelníčku se zaměřte právě na zrychlení svého metabolismu. Aby váš metabolismus fungoval na plné obrátky, můžete si k tomu dopomoci především změnou snídaňových rituálů. Zapomeňte proto hned po ránu na kávu a jogurt s kukuřičnými lupínky, metabolismus vám rozproudí následující nápoje a jídla.

Voda s citronem: Hubnoucí elixír

Když ráno vstanete, první, co byste do sebe měla dostat, je vlažná voda s citronovou šťávou. Napusťte si proto do 2dcl sklenice vlažnou vodu o teplotě 35 až 40 stupňů Celsia. Do této vody přidejte několik kapek citronové šťávy.

Vodu s citronem pijte každé ráno nalačno. Je to ten nejjednodušší způsob, kterým si nastartujete svůj metabolismus. Tento nápoj pomůže k tomu, že vám půjdou nadbytečná kila rychleji dolů. Poté, co vodu s citronem vypijete, počkejte 10 minut. Následně si dopřejte svou klasickou snídani.

Tip: Co se týče zrychlení metabolismu, samotná čistá voda je v tomto ohledu úžasným pomocníkem. V průběhu dne jí vypijte alespoň 2 litry. A má to svůj důvod. Takové vypití 0,5 litru vody dokáže váš metabolismus na 1 následující hodinu zrychlit o 10 až 30 procent.

Dejte si nalačno zelený čaj

Nejen voda s citronem. Váš metabolismus vám po ránu zrychlí zelený čaj, který si dejte rovněž nalačno. Tento oblíbený nápoj navíc obsahuje kofein, l-theanin a katechiny, což jsou látky, které pomáhají při hubnutí. Také po vypití zeleného čaje se normálně nasnídejte. Snídani nikdy nevynechávejte, protože se jedná o nejdůležitější chod dne.

Zdroj: Shutterstock

Snídejte smoothie a ovoce

K lepšímu hubnutí vám také pomůže, když si hned po ránu dáte k snídani ovoce. Metabolismus vám rozproudí hlavně citrusové plody, ale i jablko. Ovocné plody si nezapomeňte dopřávat také v průběhu celého dne. Různé druhy ovoce zkuste po ránu na lačno vypít také ve formě chutných smoothie, které vás dokonale zasytí. Váš metabolismus po ránu rovněž nastartuje zeleninové smoothie plné vitaminů a minerálů.

Tip: Ráno se nevyhýbejte ani hruškám. Toto ovoce má v sobě velké množství pektinu. Tato látka omezuje množství tuku, které si naše tělo ukládá na horší časy.

Autor:
Publikováno: 19. 4. 2023 08:21 Nahlásit obsah