Vědci přišli na to, jak nejrychleji zhubnout do plavek. Poslední jídlo si dopřejte v tuto konkrétní hodinu

Vědci přišli na to, jak nejrychleji zhubnout do plavek. Poslední jídlo si dopřejte v tuto konkrétní hodinu Zdroj: Shutterstock

Do začátku léta zbývá už jen pár týdnů a proto každá rada, která nám pomůže nějaké to kilo zhubnout je vítaná. Ovšem my vám dnes nepřinášíme jen ledajakou radu, jedná se o radu, se kterou přišli vědci z univerzity v Alabamě.

Na internetu najdeme záplavu návodů, jak co nejrychleji zhubnout. Bohužel ve většině případů se jedná o drastické diety, které nemají příliš dlouhého trvání. Avšak v časopise Cell Metabolism byly publikovány výsledky z univerzity v Alabamě, které jsou více než překvapivé.

Podle výsledků této studie stačí, když si poslední jídlo dopřejete ve tři hodiny odpoledne a své tělo tedy následně necháte 18 hodin v klidu trávit bez dalšího příjmu kalorií. Další jídlo byste si tedy měli dopřát až následující den v devět hodiny ráno.

Do studie se zapojilo osm mužů, u kterých se po pěti týdnech nejenomže objevil váhový úbytek, ale také se upravila hladina inzulínu, snížil se krevní tlak a dokonce se snížila hladina cholesterolu. Vědci také tvrdí, že u mužů, kteří měli stejný přísun kalorií, jako muži v první skupině, jen s tím rozdílem, že doba mezi jídly byla 12 hodin, byly výsledky mnohem horší.

Zdroj: Shutterstock Podle nich tělo nedokázalo tak lehce strávit přijaté jídlo a váhový úbytek byl také razantně nižší. Testovaní muži na sobě po uplynutí osmnácti hodin ani nepociťovali chuť na sladké, což znamená, že u nich došlo k lepší regulaci hladiny glukózy v krvi.

Jedinou nevýhodou tohoto experimentu byl počet zúčastněných respondentů. Množství testovaných mužů bylo velmi malé, proto se odborníci shodují na tom, že výsledky nemusejí být příliš objektivní. Navíc vědci, kteří se tímto problémem zabývali, také dodávají, že pro některé je tento způsob stravování nemyslitelný, většina z nás se totiž k pořádnému jídlu dostává až po třetí hodině odpolední, kdy přijde z práce domů.

Autor:
Publikováno: 15. 7. 2022 09:57 Nahlásit obsah