Kategorie Jak se starat o pokojové rostliny

Článek
Které pokojovky letnit? Na terasu či balkon patří nejen palmy či citrusy
Které pokojovky letnit? Na terasu či balkon patří nejen palmy či citrusy Pěstujete doma spoustu pokojových rostlin? S příchodem teplého a slunečného počasí jim udělejte radost a začněte je letnit. Měli byste ovšem vědět, že letnění pokojovek má svá pravidla. Kterým pokojovým rostlinám se bude dařit na sluníčku a kterým v polostínu?
Článek
Jak pěstovat dracenu, aby se stala ozdobou vašeho domova: Dracaena marginata naroste do výšky při dodržení několika pravidel
Jak pěstovat dracenu, aby se stala ozdobou vašeho domova: Dracaena marginata naroste do výšky při dodržení několika pravidel Dracena patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám současnosti a s přehledem ozdobí i ten nejmodernější interiér. Tato nepravá palma s úzkými dlouhými listy může u vás doma narůst do výšky dvou až tří metrů. Musíte se o ni ovšem správně starat. Pokud jste si pořídili oblíbený druh Dracaena marginata, jeho pěstování má hned několik pravidel.
Článek
Zápalky do květináče: Fígl našich babiček, jak zachránit chřadnoucí pokojové rostliny
Zápalky do květináče: Fígl našich babiček, jak zachránit chřadnoucí pokojové rostliny Rady, jak pěstovat pokojové rostliny, se v řadě českých rodin dědí z generace na generaci. Možná si ještě vzpomenete na to, jak vám vaše babička radila, abyste ke chřadnoucí rostlině zapíchli hlavičkou dolů hned několik zápalek. A mělo to pádný důvod.
Článek
Jak se postarat o pokojové rostliny, když budete na dovolené? Nezvadnou vám díky těmto tipům
Jak se postarat o pokojové rostliny, když budete na dovolené? Nezvadnou vám díky těmto tipům Chystáte se na letní dovolenou a už teď si lámete hlavu tím, co bude s vašimi pokojovými rostlinami? Pokud nemůžete požádat někoho z rodiny nebo sousedů, aby je chodili pravidelně zalévat, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte následující tipy, díky kterým vám pokojové rostliny nezvadnou, ani když budete pryč celý týden.