Nová Miss Alabama vyvolává kontroverzi: Korunku získala obézní dívka

Nová Miss Alabama vyvolává kontroverzi: Korunku získala obézní dívka Zdroj: Shutterstock

Svět krásy se otřásá ve svých základech. Titul Miss Alabama 2024 totiž obdržela 23letá Sara Milliken, která váží přes 150 kilogramů. Skutečnost, že vítěznou korunku získala obézní dívka, vyvolává zvlášť na sociálních sítích velmi bouřlivé diskuze.

Vítězka propaguje nezdravý životní styl, tvrdí hateři

Po osmi letech snění a třech pokusech se Američance Sare Milliken konečně podařilo získat vysněný titul. Ve svých 23 letech se stala Miss Alabamy 2024. Přestože její vítězství oslavuje rozmanitost a boří zavedené standardy krásy, na internetu se vůči této krásné vítězce s desítkami kilogramů navíc strhla obrovská vlna kritiky. 

Někteří lidé dokonce považují udělení korunky obézní dívce za nevhodné a urážlivé. Kritici na sociálních sítích označují její vítězství za ostudu a propagaci nezdravého životního stylu. Některé komentáře jdou tak daleko, že tvrdí, že její korunka je fackou do tváře mladým dívkám, které tvrdě pracují na své postavě. 

Kritika mě tvrdě zasáhla, přiznává Sara

Miss Alabama 2024 však nenechává tyto hatery bez odezvy. "Nemohu pochopit lidi, kteří si myslí, že kyberšikana je v pořádku. Mohla bych se vzdát titulu a stáhnout se do ústraní, ale místo toho chci ukázat, proč si tuto korunku zasloužím. Sledujte mě, jak sloužím své komunitě a ukazuji haterům, že se mýlí,” napsala Sara na svém facebookovém účtu.

Přestože Sara přiznává, že ji kritika tvrdě zasáhla, odmítá se vzdát svých snů. "Slova mohou bolet, i když jsou jen online. Ale vždy jsem chtěla šířit pozitivitu, a to budu dělat i nadále. Bez ohledu na to, jak vypadáte nebo odkud pocházíte, můžete dosáhnout čehokoliv, co si zamane," prohlásila.

Sara Milliken se zúčastní národního finále soutěže krásy na Floridě

Soutěže Miss tradičně kladou důraz na štíhlou postavu a celkovou fyzickou atraktivitu. Nicméně Sara Milliken získala titul v rámci soutěže National American Miss (NAM), která má odlišné zaměření a jejíž porotci ocenili Sařiny schopnosti, komunikaci a sebevědomí, nikoliv pouze její fyzický vzhled. Na rozdíl od Miss USA, kde je kladen důraz na přehlídku v plavkách, NAM zdůrazňuje vnitřní krásu a osobnostní kvality.

I přes velkou kritiku má Sara mnoho příznivců, kteří oceňují její odvahu a vytrvalost. Podporují její účast v soutěži krásy a těší se na její výkon na národním finále na Floridě, které se bude konat během Dne díkůvzdání 28. listopadu 2024. Tak Saře držme palce!

Zdroj: Dailymail.co.uk, Instagram.com/saraamilliken

Autor:
Publikováno: 19. 6. 2024 09:50 Nahlásit obsah