Íránský streamovací portál Melovaz odstranil ženy z přebalů alb: Po Lady Gaga nebo Beyoncé zbyl jenom stín

Íránský streamovací portál Melovaz odstranil ženy z přebalů alb: Po Lady Gaga nebo Beyoncé zbyl jenom stín Zdroj: Melovaz.net

Používáte ke stahování a pouštění hudby online streamovací služby, jako je Spotify nebo Apple Music? Pokud si chcete stáhnout album určitého umělce, kromě hudby vás bude určitě zajímat i obal samotného alba. Jistě vás pak zaskočí postup íránského streamovacího portálu Melovaz, který vymazal z přebalů alb všechny ženy. Jak je to možné?

Cílené vyretušování žen z přebalů alb

Pokud budete na íránském streamovacím portálu hledat hudební alba od Lady Gaga, Rihanny, Beyoncé či Lany Del Rey, možná, že budete nepříjemně překvapeni. Přebaly alb naprosto všech ženských umělkyň jsou totiž na této online streamovací službě cíleně vyretušovány.

Zdroj: Melovaz.net Na tuto skutečnost nedávno upozornil prostřednictvím svého příspěvku uživatel Twitteru Izzi. „Když jsem si procházel Reddit, někdo sem vložil fotku nového alba Taylor Swift, na kterém ale zpěvačka nebyla vůbec zachycena. Pouze zde byl uvedený název alba. Další uživatel Redditu okomentoval, že fotka alba pochází z íránské streamovací služby Melovaz. Tak jsem si tuto službu prohlédl a našel jsem zde vyretušované přebaly alb, na kterých chyběly právě ženy,“ popisuje Izzi.

Po Lady Gagy zbyla nevzhledná šmouha

V případě soundracku k filmu A Star Is Born tak místo Lady Gaga zbyla vedle Bradleyho Coopera pouze nevzhledná šmouha. Podobně dopadly i další světově uznávané umělkyně. Z jakého důvodu? Platforma Melovaz je vyretušovala v souladu s vůlí íránského teokratického režimu.

Zdroj: Melovaz.net „Když jsem ty přebaly viděl, nejprve jsem se na tu absurdnost nevěřícně díval. Pak jsem se musel smát tomu, jakým způsobem grafici k vyretušování alb přistupovali. Nakonec jsem si řekl, že musím vše sdílet na svém Twitteru,“ doplňuje Izzi.

Zdroj: Melovaz.net

Ženy čelí diskriminaci i ve 21. století

I když si je tento muž vědom, jakým způsobem se v Íránu k ženě a ženskému tělu přistupuje, íránská streamovací služba podle něj tuto cenzuru posouvá na úplně novou úroveň. „Jde o vymazání veškerých stop odkazujících na ženy. Měli bychom mít proto stále povědomí o tom, že některé ženy musí bohužel čelit velmi přísné diskriminaci i ve 21. století,“ upozorňuje Izzi.

Zdroj: Melovaz.net Jak si íránští grafici pohráli i s dalšími hudebními alby světově proslulých umělkyň si můžete sami prohlédnout na webových stránkách Melovaz.

Autor:
Publikováno: 30. 10. 2019 12:00 Nahlásit obsah