6 využití ústní vody, o kterých jste neměli ani tušení

6 využití ústní vody, o kterých jste neměli ani tušení Zdroj: Shutterstock

Ačkoliv je ústní voda vyrobena primárně pro naši ústní dutinu, má v domácnosti širokou škálu využití, o kterých jste jistě neměli ani tušení. Na to, které to jsou, se společně podíváme v následujícím článku.

Na mysli máme přesněji ústní vodu značky Listerin. A proč právě ji? Jen málokdo ví, že byla tato ústní voda původně vyrobena jako dezinfekční prostředek, který se hojně využíval při operacích. Ústní voda Listerin však navíc obsahuje tymián, eukalyptus a dokonce i alkohol, a právě díky těmto složkám se dá využít i jinak nežli jako prostředek k vyčištění naších úst.

Deodorant

Známe to jistě všichni – máme před sebou těžký den a co čert nechce, zapomeneme si koupit deodorant, který během dne plného shonu a stresu potřebujeme ze všeho nejvíc. A právě v tuto chvíli přichází na řadu ústní voda Listerin, která se jeho role dokáže zhostit nadmíru dobře. Vezměte si vatový tampónek, na který ústní vodu nanesete, a pomocí tohoto tampónku aplikujte na kůži. Pach potu už si na vás nepřijde.

Mykóza

Trápí vás nepříjemná plíseň na nohou? Připravte si koupel s ústní vodou Listerin, ponořte do ní nohy alespoň na tři minuty a uvidíte ten rozdíl. Pokud však je vaše plísňové onemocnění více rozšířené, můžete tuto lázeň opakovat.

Zdroj: Shutterstock Toaleta

Ačkoliv není tato ústní voda příliš levná záležitost a může vám to připadat jako její plýtvání, pomůže vám zašlou toaletu zbavit nečistot. Pouze stačí, když trošku vylijete do toalety a tu pak vyčistíte štětkou.

Lupy

Podle všeho se Listerin dříve prodával jako účinný přípravek proti lupům. Vmasírujte tedy do pokožky malé množství ústní vody a nechte ji působit jednu minutu. Poté vlasy umyjte klasickým způsobem, na který jste zvyklí.

Blechy

A to teď máme na mysli blechy psí (ty na člověka nejdou :-D). Trápí vašeho čtyřnohého miláčka často blechy? Smíchejte ústní vodu se psím šampónem a tím získáte účinný přípravek bez škodlivých chemikálií.

Obrazovka či monitor

Došel vám přípravek na vyčistění obrazovek či monitorů? Nezoufejte! I v tomto vám dokáže jednoduše pomoci právě ústní voda. Opět stačí pomocí vatového tampónku na obrazovku či monitor nanést menší množství a vyleštit.

Autor:
Publikováno: 21. 4. 2022 10:19 Nahlásit obsah