Rozejít se s partnerem, nebo s ním zůstat? Vymanit se z nefunkčního vztahu je velmi těžké

Rozejít se s partnerem, nebo s ním zůstat? Vymanit se z nefunkčního vztahu je velmi těžké Zdroj: Shutterstock.com

Na láskyplném a vyváženém vztahu by měli usilovně pracovat oba dva partneři. Ze svazku dvou lidí se však často vytrácí porozumění, láska i respekt. Ač si některé ženy namlouvají ideální vztah, jejich soužití s partnerem může mít obrovské trhliny. Ve kterých případech je pro ně lepší vzít nohy na ramena a s partnerem se rozejít?

Chování partnera, které by pro vás mělo být důvodem k rozchodu

Mám se rozejít s přítelem, nebo s ním zůstat a pokusit se ještě náš vztah zachránit? Možná, že i vy si právě kladete tuto otázku. V každém případě je rozchod závažným životním zlomem, který byste si měla dobře promyslet. Existují však situace, za kterých byste neměla příliš váhat, protože poukazují na to, že váš partner se pravděpodobně vůbec nezmění.

Velkým upozorněním na to, že žijete v nezdravém partnerském vztahu, je následující chování vašeho partnera. V těchto případech raději nemějte klapky na očích a nevěřte tomu, že vše se jednou v dobré obrátí a přítel se změní. I když možná svého partnera stále milujete, zachovejte se racionálně a odejděte od něj. Rozhodně byste s ním neměla dobrý život.

Zdroj: Shutterstock.com

Obviňuje vás

Za vše, co se stane, můžete jenom vy. Ze strany svého partnera jste terčem neustálého obviňování. Můžete za jeho neúspěchy v práci, vyčítá vám, že přinášíte do domácnosti málo peněz, obviňuje vás, že se mu rozbilo auto… V tomto výčtu bychom mohli pokračovat do nekonečna. Váš partner si zkrátka odmítá přiznat vlastní chybu a hlavním viníkem jste jenom vy.

Lže vám

Váš partner vám lže v maličkostech i v závažnějších věcech. I když je to pro vás těžké, přesto se mu snažíte důvěřovat. Když odhalíte skutečnou pravdu, zpravidla vás to velmi raní.

Ponižuje vás

Nejste pro něj dost dobrá a dává vám to jasně najevo. A to bohužel nejen v soukromí mezi čtyřmi stěnami, s chutí vás ponižuje i před ostatními lidmi. V důsledku chování svého partnera si však nezačněte myslet, že jste něco méněcenného a že váš partner má vlastně pravdu a tyto výtky si zasloužíte. Ponižování je naopak známkou slabosti a zakomplexovanosti vašeho partnera, na to byste měla pamatovat za každých okolností.

Zakazuje vám to, co máte ráda

Váš partner chodí po práci s kamarády na pivo, o víkendu si zajde na fotbal nebo vyrazí na motorce. Vy ale nemůžete nikam. Nelíbí se mu, když chcete zajít s kamarádkou na víno, na nákupy nebo na kroužek zumby. Podle něj byste měla raději sedět doma a udržovat rodinný krb. Je to ještě správně?

Zdroj: Shutterstock.com

Podvádí vás

Jestli má váš partner kromě vás ještě další ženy a nechce se své záliby vzdát, rozhodně na nic nečekejte a vezměte nohy na ramena. Zvlášť, když nemáte ještě společné děti, bude pro vás lepší tento vztah ukončit. V budoucnu byste se jenom zbytečně trápila.

Bije vás

Pokud vás partner týrá nejen psychicky, ale také fyzicky, už nikdy víc si nenamlouvejte, že jej vlastně milujete a nechcete o něj přijít. Svůj názor nezměňte ani tehdy, když přijde s pugétem růží a omluvou, že to tak vlastně nemyslel a že se to nebude nikdy opakovat. Pokud vás uhodil, je jenom otázkou času, kdy v tom bude dále pokračovat.

Je závislý na alkoholu nebo na drogách

Život s mužem, který je závislý na alkoholu nebo omamných návykových látkách, by se dal přirovnat k očistci. Pokud je pro vašeho partnera abstinence sprosté slovo a své závislosti se nehodlá vzdát, vy sama si s ním raději nekazte život. Máte právo na to si po boku jiného muže vybudovat mnohem šťastnější budoucnost.

Při kterých dalších situacích je pro vás lepší, abyste zvážila rozchod?

  • Pokud vás partner pouze finančně využívá.
  • Pokud se za vás partner stydí a raději vás s sebou nebere do společnosti.
  • Pokud pro partnera nejste na prvním místě a upřednostňuje před vámi svou maminku nebo bývalou partnerku.
  • Pokud s vámi partner vědomě manipuluje, ovládá váš život a když se mu vzepřete, vyhrožuje vám.
  • Pokud vás partner sexuálně ponižuje a chce po vás věci, které vám nejsou příjemné.
Autor:
Publikováno: 25. 9. 2019 12:07 Nahlásit obsah