Péče o rty v zimě: Dejte stopku suchým a rozpraskaným rtům

Péče o rty v zimě: Dejte stopku suchým a rozpraskaným rtům Zdroj: Shutterstock

V zimních měsících nás velmi často trápí suché a rozpraskané rty. Jak tomuto estetickému a zároveň velmi bolestivému problému předejít? Věnujte svým rtům v zimě náležitou péči, ony se vám za to stonásobně odmění.

Používejte hydratační balzám na rty

Intenzivní péče o rty je v zimě velmi důležitá, protože rty jsou často vystaveny suchu, chladu a větru, což může způsobit jejich popraskání a suchost. Zajistěte jim v prvé řadě důkladnou hydrataci v podobě kvalitního balzámu na rty, který používejte hned několikrát za den.

Nejlepší jsou pro vás kvalitní balzámy na rty, které obsahují hydratační složky. A to zejména včelí vosk, kokosový olej nebo vitamin E. Balzám na rty nanášejte nejlépe, když jdete ven, po každém jídle, ale také před spaním. Právě než půjdete spát, si na své rty aplikujte rovnou silnější vrstvu - během noci se pokožka vašich rtů regeneruje a balzám tak může hlouběji proniknout.

Tip: Jestliže jdete ven, chraňte své rty před slunečním zářením. Používejte proto balzámy na rty se SPF ochranou.

Zdroj: Shutterstock Při péči o rty v zimě pomohou i přírodní oleje

Pokud preferujete přírodní přístup na ošetření suchých rtů, vyzkoušejte jojobový olej, mandlový olej nebo růžový olej. Tyto přírodní oleje jsou skvělou alternativou pro péči o rty, protože poskytují hloubkovou hydrataci a ochranu bez použití chemických látek. 

Jojobový olej má strukturu velmi podobnou přirozeným olejům v pokožce, což umožňuje, aby se snadno vstřebal a pomohl obnovit lipidovou bariéru pokožky rtů. Je bohatý na vitaminy a minerály, které poskytují intenzivní výživu a hydrataci rtům, což pomáhá zbavit se suchosti a popraskání.

Mandlový olej je lehký a dobře se vstřebává. Poskytuje rychlou úlevu od suchých rtů a zanechává je jemné a hydratované. Má také mírné protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci zklidnit podrážděné nebo popraskané rty.

Růžový olej je známý svou schopností rychle proniknout do pokožky rtů, což umožňuje okamžitou hydrataci. Růžový olej je bohatý na vitaminy a antioxidanty, které podporují obnovu pokožky a chrání ji před vnějšími vlivy.

Zdroj: Shutterstock

Jednou do týdne proveďte exfoliaci rtů

Jednou nebo dvakrát týdně použijte jemný exfoliační přípravek na rty, který pomůže odstranit odumřelé kožní buňky a umožní lepší absorpci hydratačních produktů. Sáhněte přitom o opravdu jemném exfoliačním přípravku, který je speciálně navržený pro rty. Buďte opatrní, abyste nepoužili hrubý produkt, který by mohl jemnou pokožku vašich rtů poškodit.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2024 10:07 Nahlásit obsah