Zemřel slavný italský módní návrhář Roberto Cavalli. Spolupracoval s Beyoncé, Madonnou nebo Victorií Beckham

Zemřel slavný italský módní návrhář Roberto Cavalli. Spolupracoval s Beyoncé, Madonnou nebo Victorií Beckham Zdroj: Shutterstock

Slavný italský návrhář Roberto Cavalli už bohužel není mezi námi. Tento světově proslulý módní vizionář zemřel 12. dubna 2024 ve věku 83 let ve své rodné Florencii. O jeho odchodu z tohoto světa informovaly zahraniční tiskové agentury.

Jak uvedla italská agentura ANSA, Roberto Cavalli byl delší dobu nemocný a v posledních dnech se jeho stav velmi zhoršil. Bohužel pro jeho rodinu, přátele, spolupracovníky a fanoušky tento světoznámý návrhář naposledy vydechl v pátek 12. dubna 2024. Bylo mu 83 let.

Roberto Cavalli byl italský módní návrhář, který začal svou kariéru v druhé polovině 20. století a pokračoval v ní až do začátku 21. století. Narodil se v roce 1940 v italské Florencii. Během svého života se Cavalli proslavil jako módní vizionář, známý svým výrazným a luxusním stylem. Světovou pozornost si získal díky svým inovativním vzorům, živým barvám a používání různých materiálů, jako je kůže, denim, inženýrské tisky a samet.

Zdroj: Shutterstock Jeho módní dům, pojmenovaný po něm, se stal synonymem pro luxusní a excentrickou módu. Cavalliho kreace byly oblíbené mezi světově známými osobnostmi, včetně mnoha filmových hvězd, hudebních ikon a dalších celebrit. 

Mezi Cavalliho příznivkyně patřily například Beyonce, Jennifer Lopez, Shakira, Cindy Crawford, Heidi Klum, Madonna, Victoria Beckham nebo Kate Moss a další. Tyto slavné ženy nosily jeho modely nejen na veřejných událostech, ale některé z nich se staly i tvářemi jeho reklamních kampaní.

Kromě módního designu se Roberto Cavalli proslavil také svými parfémy, doplňky a domácím vybavením. Tento italský módní návrhář měl šest dětí. Od roku 2014 byla jeho partnerkou modelka Sandra Nilsson.

Zdroj: Reuters.com, Bbc.com

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2024 14:05 Nahlásit obsah