Nejlepší tvarohové knedlíky plněné ovocem: V receptu je zásadní správný výběr tvarohu, ovoce i posypky

Nejlepší tvarohové knedlíky plněné ovocem: V receptu je zásadní správný výběr tvarohu, ovoce i posypky Zdroj: Shutterstock

Tvarohové knedlíky plněné ovocem jsou skutečnou delikatesou. Abyste si připravili ty nejlepší tvarohové knedlíky, které budou doslova božskou manou, zkuste se soustředit hned na několik věcí. V receptu na tvarohové knedlíky s ovocem je totiž zásadní správný výběr tvarohu, ovoce a následně také posypky.

Jaký tvaroh na ovocné knedlíky: Rozhodně v kostce

Jak už samotný název napovídá, základem receptu na tvarohové knedlíky je tvaroh. Jenže jaký tvaroh použít, aby byly tvarohové knedlíky dokonalé?

Do tvarohových knedlíků patří měkký tučný či polotučný tvaroh v kostce. Rozhodně do tvarohového těsta na knedlíky nedávejte tvaroh ve vaničce, který je příliš vodnatý a který se do tohoto receptu nehodí.

Zdroj: Shutterstock Recept na nejlepší tvarohové knedlíky

Ingredience:

  • 500 gramů tvarohu v kostce (2x po 250 gramech)
  • 100 gramů dětské krupičky
  • 100 gramů polohrubé mouky
  • 1 celé vejce
  • špetka soli
  • ovoce k plnění

Postup:

1. Z tvarohu, dětské krupičky, polohrubé mouky, vejce a soli vytvořte vláčné těsto tak, aby se nelepilo.

2. Tvarohové těsto rozdělujte ručně na kousky a plňte vybraným ovocem. Těsto a ovoce v dlaních pečlivě tvarujte do tvaru knedlíků.

3. Tvarohové knedlíky vložte do vroucí, mírně osolené vody. Poté, co vyplavou na hladinu, je vařte dalších 5 minut, následně je dejte na talíř.

Jaké ovoce do tvarohových knedlíků? Vsaďte na sezónní druhy

Ptáte se, čím plnit tvarohové knedlíky? Možností máte opravdu spoustu. Do tvarohových knedlíků dávejte nejlépe sezónní ovoce. Tvarohové knedlíky můžete plnit například jahodami, meruňkami, borůvkami a v závěru sezóny také švestkami. Tvarohové knedlíky skvěle chutnají i s rybízem, malinami nebo hruškami. 

Zdroj: Shutterstock Čím posypat ovocné knedlíky z tvarohového těsta

Abyste si na tvarohových knedlících plněnými sezonním ovocem opravdu pochutnali, velmi záleží také na jejich výsledném servírování. Čím tedy posypat ovocné knedlíky z tvarohového těsta, abyste se dostali do sedmého nebe? 

Vyzkoušejte například kombinaci nastrouhaného tvrdého tvarohu, moučkového cukru a rozpuštěného másla, někdo má rád rovněž kombinaci šlehačky a granka. Tvarohové knedlíky rovněž skvěle chutnají s rozpuštěným máslem a opraženou strouhankou nebo s moučkovým cukrem, strouhaným perníkem a rozpuštěným máslem.

Zdroj: Jenzeny.cz, Recepty všeho druhu | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 13. 7. 2022 07:45 Nahlásit obsah