Nenáviděné i milované orchideje: Čím nám můžou ublížit?

Nenáviděné i milované orchideje: Čím nám můžou ublížit? Zdroj: Shutterstock.com

Orchideje jsou nejoblíbenější pokojové rostliny současnosti. Hlavně díky svému vznešenému vzhledu, který se výborně hodí do moderních interiérů. I když někteří lidé tuto rostlinu milují, ti senzitivnější jí nemůžou přijít na jméno. Podle zásad feng shui z nás totiž orchideje vysávají životní energii. Proč to tak je?

Krásné orchideje, které kradou energii

Jsou krásné, vznešené, hýří všemi barvami a často tvoří živý prvek moderních interiérů. Pokojové rostliny si pořizujeme proto, aby lahodily našemu oku, vnitřně nás zklidňovaly a čistily vzduch. S orchidejemi - ač jsou na první pohled opravdu nádherné - může být v tomto směru velká potíž.

Zdroj: Shutterstock.com Pro spoustu pěstitelů jsou orchideje velkou láskou. Našli byste ale spoustu lidí, kteří tyto rostliny z nějakého nevysvětlitelného důvodu opravdu nenávidí. Tito lidé, kteří jsou zpravidla velmi senzitivními jedinci, se v blízkosti orchidejí cítí špatně, jsou podráždění, unavení a často je bolí hlava.

Podle zásad feng shui jde o naprosto přirozenou věc: Orchideje jsou totiž ve volné přírodě parazitickými rostlinami, které přežívají na úkor dalších rostlinných druhů. Právě feng shui o orchidejích říká, že z lidí vysávají životní energii. Tyto krásné exotické rostliny se zkrátka chovají jako energetičtí upíři. Dle feng shui odebírají z lidí veškerou energii a pokračují v tom stále a stále, dokud mají co sát.

Jak v domě přeuspořádat orchideje

Toto zjištění ovšem neznamená, že teď projdete dům a všechny orchideje posbíráte a vyhodíte. Stačí pouze, když orchideje přesunete z místností, kde spíte, do chodeb nebo do prostor, v nichž se zdržujete přes den.  Během spánku jste totiž nejzranitelnější, proto se orchidejím v noci opravdu vyhýbejte.

Přesunuli jste tedy orchideje na chodbu, do kuchyně nebo do obývacího pokoje? Pokud ale budete mít stále pocit, že vám odebírají energii i přes den, raději se s těmito exotickými rostlinkami nadobro rozlučte. 

Zdroj: Shutterstock.com

Negativní působení orchidejí během spánku

Důležité tedy je, abyste s orchidejemi nebyli v jedné místnosti především během spánku. Právě během spánku jste dle feng shui před působením těchto rostlin naprosto bezbranní. Což způsobuje, že jste ráno, i po několikahodinovém spánku, ospalí, unavení, bez energie a podráždění. A co víc, orchideje umístěné v ložnici negativně ovlivňují i váš sexuální život. Tím, že z vás vysávají energii, totiž snižují i vaše libido. 

Tip: Raději si do ložnice pořiďte brambořík. Jde o oblíbenou pokojovou rostlinku, která dle babských rad dokáže zahnat špatné sny.

Pokojové rostliny, které dodávají energii

I když vám některé rostliny, třeba jako orchideje, energii kradou, některé pokojovky vám můžou naopak energii dodávat. A to například fíkusy, kaktusy nebo primulky, které odebírají ze svého okolí nervozitu a zlobu. Tyto rostliny jsou oblíbené i proto, že negativní energii přetavují v pozitivní. Pozitivní energii následně vrací zpátky do svého okolí.

Autor:
Publikováno: 5. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah