První rande: Varovné signály, kdy raději hodit zpátečku

První rande: Varovné signály, kdy raději hodit zpátečku Zdroj: Shutterstock

První rande lze s nadsázkou přirovnat k pracovnímu pohovoru. Právě během něj se snažíte co nejvíc dozvědět o svém protějšku, se kterým byste mohla do budoucna tvořit pár. Pozorně proto naslouchejte a všímejte si i těch nejmenších detailů. A navíc: Prozradíme vám několik varovných signálů, při kterých byste raději měla dát nohy na ramena.

K tomu, abyste během prvního rande poznala, jaký je váš protějšek, rozhodně nepotřebujete žádné sondovací otázky. Stačí, když si uvědomíte, jakým tématům se v průběhu vašeho rozhovoru nejvíc věnuje. Obvzlášť v některých případech by vám měla v hlavě ihned vyskočit červená kontrolka, která vás upozorní, že je na čase raději hodit zpátečku a poohlédnout se po potenciálním partnerovi někde jinde. Které varovné signály vám tedy řeknou, že to není ten pravý?

Neustále mluví o své ex

Pokud s vámi na prvním rande řeší svou expřítelkyni, stěžuje si na ni, ale také vzpomíná na "staré dobré časy", je tu něco v nepořádku. Nebudete nic jiného, než ramenem, na kterém se může vyplakat. A city? Ty si bude stále schovávat pro svou ex.

Jeho matka je na prvním místě

Mluví o své matce jako o modle? Samozřejmě, není nic lepšího, než mít milující rodiče. Ale vždy existují určité limity, za které bychom neměli jít. Pokud váš společník na prvním rande mluví až příliš o své matce, ihned si představte, že i v budoucnu by jeho maminka byla na prvním místě. A mámanka přece nepředěláte...

Zdroj: Shutterstock

Neuznává rovnost mužů a žen

Pokud chcete být dobrou hospodyňkou a starat se o děti, proč ne? V opačném případě byste měla dát od přílíš konzervativních mužů, kteří neuznávají ženskou emancipaci (a dělí mj. domácí práce na výhradně ženské a výhradně mužské) ruce pryč. Péče o děti a domácnost se přece dá skloubit i s kariérou, když jsou na to dva dospělí lidé, kteří se navzájem podporují.

Chlubí se fyzickou převahou

Chlubí se vám na prvním rande svou vypracovanou muskulaturou? Vypráví vám historky o tom, jak dal někomu na akci pěstí nebo že zvítězil v hromadné bitce? Tak pozor, v tomto případě můžete mít co do činění s agresorem: Je tu reálné nebezpečí, že by si svou agresi mohl ve vztahu vylít i na vás.

Zdroj: Shutterstock

Všichni jsou na něj zlí

Aby se tento člověk ospravedlnil, háže za své selhání nebo neštěstí vinu na druhé, ovšem hlavně ne na sebe. Jak to na prvním rande poznáte? Řekne vám třeba, že přišel pozdě na rande, protože taxikář nepřijel včas. Že za vás tu večeři nezaplatí, protože šéf je na něj zlý a dává mu málo peněz. A že naopak jeho kolegyně má vyšší výplatu, a to nejen díky svým pracovním výkonům. Prostě "je to jejich vina". A co vy, dokázala byste žít s takovým člověkem?

Používá až příliš sladkých slov

Komu by nelichotily dobře mířené komplimenty. Ale když jich je příliš a jsou až přesládlé, něco tu nehraje. Buď vás chce co nejrychleji dostat do postele, anebo nejste jedinou dívkou, která tato slova slyší.

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2021 18:20 Nahlásit obsah