Šperky na míru vaší osobnosti. Víte, jaké to jsou?

Šperky na míru vaší osobnosti. Víte, jaké to jsou? Zdroj: eppi.cz

Šperky a klenoty jsou staré jako lidstvo samo. Skrývají v sobě poselství, energii, moc a mohou být i abstraktním symbolem citů. A podle čeho osobité šperky vybírat?

Symbolické šperky

Pro někoho jsou šperky jen ozdoba, pro jiné talismany a symboly. V sílu šperků lidstvo věří už po tisíciletí a napříč všemi kulturami. V hinduismu například perlové náušnice a náhrdelník chrání nevěstu před vdovstvím. Řekové perlám naopak přisuzují sílu udržet v manželství harmonii a ve starověkém Římě ženy spaly s perlovým náhrdelníkem na krku, aby se ráno vzbudily krásnější. Takové klenoty s hlubokým významem jsou ideální způsob, jak vyjádřit sebe sama i obdarovat maminku nebo nejlepší přítelkyni.

Podle znamení

Jste něžná Ryba, výrazný Štír nebo ambiciózní Beran? Pokud věříte, že znamení zvěrokruhu vystihují vaši osobnost, šperky s takovou symbolikou váš charakter jen podtrhnou. Na každodenní nošení se skvěle hodí drobné přívěsky se symbolickým znázorněním zvěrokruhu.

Zdroj: eppi.cz

Šperky na míru

Každý z nás je originál, vsaďte proto na personalizované šperky. A neplatí to jen pro zlaté snubní prsteny s vyrytými iniciálami. Monogramy sluší i manžetovým knoflíčkům, kravatovým sponám nebo přívěskům. Punc jedinečnosti můžete šperku dodat také tvarováním kovu nebo výběrem drahokamu, záleží jen na vaší představivosti a šikovnosti klenotníka.

Kámen narození

Věříte v sílu kamenů? Pak jistě víte, jaký drahokam narození je ten váš. Už od pradávna přisuzujeme kamenům nevysvětlitelnou energii a moc. Třeba takový akvamarín odjakživa chránil mořeplavce před nespoutaností moře, Indové naopak věřili, že budou-li nosit topaz v blízkosti srdce, zajistí jim dlouhý život. A třeba Indiáni považovali smaragd za kámen štěstí.

Zdroj: eppi.cz Ať už si vyberete šperky s drahokamy podle jejich síly, symboliky nebo vašeho měsíce narození, stanou se z nich vzácné amulety na celý život.

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2020 14:11 Nahlásit obsah