Vychytávky, díky kterým vám lak na nehtech vydrží co nejdéle

Vychytávky, díky kterým vám lak na nehtech vydrží co nejdéle Zdroj: Shutterstock

Asi to znáte. Dáte si záležet na nalakování nehtů, nad kterým klidně strávíte dvě hodiny. Ale následující den se vám lak na nehtech odloupne nebo popraská. No není to k naštvání? Naštěstí známe několik triků, díky kterým vám běžný lak vydrží na nehtech co nejdéle!

1. Na lacích na nehty nikdy nešetřete

Pokud si koupíte levný lak na nehty, zapomeňte na perfektní manikúru. Nicméně, neznamená to, že drahé laky by měly být kvalitnější. Řiďte se raději zkušenostmi ostatních - nechte si doporučit kvalitní značku laků od své pedikérky nebo se zkuste inspirovat recenzemi.

2. Na manikúru si vyčleňte dostatek času

Na lakování nehtů byste si měla vyhradit dostatek času. Berte to jako příjemnou procedúru, které vyčleňte alespoň jednu hodinu a nesnažte se ji odbýt během deseti minut. Jak se říká, trpělivost přináší růže - v tomto případě pak perfektně nalakované nehty.

Zdroj: Shutterstock

3. Používejte podkladový a vrchní lak

Používejte podkladový lak, které vaše nehty vyživí. Tento lak navíc poslouží tomu, aby následně na vaše nehty lépe přilnul klasický lak. Vrchní lak pak ve výsledku podpoří barvu klasického laku a nehtu dodá lesklý či matný vzhled.

4. Jedna vrstva nestačí

Pokud si na nehty nanesete pouze jednu vrstvu klasického laku, výsledek nebude nikdy dokonalý. Udělejte si proto čas a laky vrstvěte: nejprve podkladový, pak dvakrát klasický a nakonec vrchní lak. Čtyři vrstvy laku jsou tajemstvím trvanlivosti.

5. Mezi jednotlivými vrstvami laků dělejte pauzy

Chcete-li mít výsledek perfektní, mezi lakováním jednotlivých vrstev dělejte pauzy - ideálně desetiminutové. Když daná vrstva zaschne, teprve pak se můžete pustit do dalšího lakování.

Zdroj: Shutterstock

6. Nechte svoje nehty přirozeně uschnout

Žádný fén na vlasy, své nalakované nehty nehte uschnout přirozeně. I když tomu obětujete velkou dávku trpělivosti, výsledek bude stát za to.

7. Nikdy netřeste lahvičkou s lakem na nehty

Třást lahvičkou s lakem na nehty je velmi rozšířeným zlozvykem. Chcete-li, aby se lak propojil, raději lahvičkou točte mezi dlaněmi. Zabráníte tak tomu, aby se v laku objevily bublinky vzduchu, které brání dokonalému nalakování nehtů.

Zdroj: brightside.me

8. Své nalakované nehty si chraňte

Máte-li nalakované nehty, při domácích pracech nebo při práci na zahradě používejte rukavice.

9. Před sprchováním či koupelí si nehty namažte olejem

Největším nepřítelem laku na nehty je voda. Proto před každým sprchováním či koupelí své nalakované nehty namažte olejem. Tenká vrstva oleje zůstane na vašich nehtech a ochrání vás před vodou.

Autor:
Publikováno: 8. 4. 2021 12:29 Nahlásit obsah