Chraňte své vlasy před chladným počasím. Odmění se vám za to

Chraňte své vlasy před chladným počasím. Odmění se vám za to Zdroj: freepik

Své vlasy si ničíme nejen žehlením a fénováním. Velkou zátěží pro ně je i nástup chladného a mrazivého počasí, kvůli kterému naše hříva ztrácí svoji hydrataci, je sušší a snadněji se láme. Zima, mráz a suchý vzduch zkrátka s našimi vlasy udělají své. Prozradíme vám ale několik triků, jak si je udržíte krásné až do jara!

Hydratujte a intenzivně vyživujte

Přechody z vytopených místností do zimy, suchý studený vzduch a také časté nošení čepic mohou za to, že z vašich vlasů odchází vlhkost. Kvůli tomu jsou suché a lamavé a mají roztřepené konečky. V zimním období se proto stůj co stůj snažte svou hřívu udržet co nejvíc hydratovanou a také ji intenzivně vyživujte.

Jednou až dvakrát týdně si dopřejte hydratační vlasovou masku. Jednou týdně vyzkoušejte také výživný vlasový zábal, ideálně z kokosového nebo mandlového oleje. Na závěr každého mytí použijte kvalitní bezoplachový kondicionér, který na vlasech vytvoří ochrannou vrstvu.

Zdroj: freepik

Pořiďte si zvlhčovač studeného vzduchu

Vaše vlasy během zimy trpí také v přetopených místnostech, pro které je charakteristický příliš suchý vzduch. Pokud se u vás doma vlhkost vzduchu pohybuje pod 40 procenty, není od věci, když si pořídíte zvlhčovač studeného vzduchu. Kvalitnější výrobky už dokážou samy udržovat ideální vlhkost v místnosti, která se má pohybovat mezi 40 a 60 procenty. Právě díky zvlhčovači se zbavíte příliš vysušených vlasů i suché pokožky.

Choďte ven jen se suchými vlasy

Po umytí choďte ven do zimy pouze s dokonale vysušenými vlasy. Dávejte pozor, abyste je neměla ještě trochu vlhké. V opačném případě jsou vaše vlasy velmi zranitelné a dojde k jejich lámání a třepení.

Vlasy si myjte pouze 2krát do týdne

Na podzim a v zimě zkuste také omezit frekvenci mytí vlasů. Hřívu si myjte 2krát nebo maximálně 3krát týdně, aby se mytím příliš nevysušovala. K mytí používejte hydratační šampon a pouze vlažnou vodu. Horká voda totiž z vlasů vymývá přirozené ochranné vrstvy na bázi olejů.

Zdroj: freepik

Noste pod čepicí hedvábný šátek

Jde o jednoduchý, ale velmi účinný trik: Než si nasadíte čepici nebo klobouk, dejte si na vlasy hedvábný šátek. Vaše hříva se tak nebude odírat o hrubou látku čepice a navíc ji ochráníte před škodlivou statickou elektřinou.

Nezastrkujte si vlasy pod límec nebo kapuci

Než vyrazíte ven, možná, že máte tendenci své dlouhé vlasy schovávat pod límec kabátu nebo pod kapuci bundy. Jenže v důsledku tření se vám pak mohou vlasy častěji rozcuchávat, a dokonce lámat. Vlasoví experti radí, abyste si své vlasy pod zimní svršky nikdy neschovávala. Raději je nechte volně rozpuštěné, nebo si udělejte culík.

Autor:
Publikováno: 3. 11. 2021 12:09 Nahlásit obsah