Kategorie Kresba

Článek
Poradíte si s tímto náročným optickým klamem? Podle statistik to dovede jen 1 člověk ze 100!
Poradíte si s tímto náročným optickým klamem? Podle statistik to dovede jen 1 člověk ze 100! Čas od času se na internetu objeví testy, díky kterým si člověk může vyzkoušet svou inteligenci a dovednosti. Ačkoliv ne všechny patří mezi ty kvalitní, dostal se k nám jeden, který podle nás stojí za vyzkoušení.
Článek
Nádherné kresby miniaturních zvířátek, galaxií i automobilu.
Nádherné kresby miniaturních zvířátek, galaxií i automobilu. Nádherné kresby a malby v miniaturní podobě vytváří Lorraine Loots, která je expertkou na detaily. Tato umělkyně chce vytvořit novou sérii obrázků a stihnout za rok 2015 nakreslit 100 miniaturních kreseb. První výtvory již představila na internetu, ale to je teprve začátek.
Článek
Autoportréty po požití LSD
Autoportréty po požití LSD Žena, která nechtěla, aby její jméno bylo zveřejněno, poprvé vyzkoušela LSD a postupně s plynutím času a změnami působení této drogy se sledovala v zrcadle a nakreslila sérii svých autoportrétů. Počáteční obrazy jsou…
Článek
Oživlá krása I.
Oživlá krása I. Utrhl jsem květinu, zvadla mi. Chytil jsem motýla, zemřel. Až pak jsem pochopil, že krásy je třeba dotýkat se srdcem. by John Lennon
Článek
Ben Heine - Pencil vs Camera
Ben Heine - Pencil vs Camera Ben Heine dovedně kombinuje kresbu s fotografií tak, že obrázek nakreslený na útržku papíru nahrazuje část fotografie, která většinou představuje pozadí výsledného obrazu. Kresbičky jsou někdy veselé a vtipné, jindy spíše nabádají diváka k zamyšlení... Který obrázek se nejvíce líbí vám?