8 signálů nastávající krize ve vztahu

8 signálů nastávající krize ve vztahu Zdroj: Shutterstock

Připadá vám, že se od vás vzdaluje nebo se vztah ubírá špatným směrem? Pak je možné, že se blíží rozchod. Na to mohou upozornit určité signály, které váš partner vysílá či spíše už nevysílá.

Pojďme se tedy podívat na ty nejčastější ukazatele, které předznamenávají možný konec vztahu.

Neozývá se

Dříve jste si furt vypisovali a neustále telefonovali. Měli povědomí o tom, co ten druhý dělá. Najednou to ze dne na den ustalo, což může být poněkud zneklidňující. Zkuste si o tom promluvit, třeba má jen zrovna přílišné pracovní vytížení.

Zase ta práce

Nenechte se zmást. Za větším pracovním nasazením se může skrývat nevěra nebo brzký rozchod. Pokud si nejste jistí, co v tuto dobu dělá, tak se konkrétně vyptávejte, co se dělo v práci a pozorujte partnerovo chování při odpovědích. Vypoví to o mnohém.

Slabá komunikace

Povídali jste si i o těch největších hloupostech a pověděli si vše, co jste dneska zažili. Jenže teď se pouštíte jen do vážnějších témat, komunikace prostě vázne. A to je třeba změnit, jinak máte zaděláno na problém.

Zdroj: Shutterstock.com

To je moje!

Nepůjčuje vám už jeho věci. Předtím mu přišlo roztomilé, když jste nosila jeho mikinu. Teď už se tomu přehnaně brání, mobil z něj nedostanete už vůbec. Podle psychologa Allan Paese tak činí člověk, který je naladěný na rozchod.

Stranění se s mobilem

Mobil prozradí až 80 % nevěrníků, není vlastně ani divu. Podle nedávného průzkumu se více jak nadpoloviční většina lidí alespoň jednou podívala do partnerova mobilu, aby se přesvědčila s kým je doopravdy v kontaktu. Dále si na něm často vypisuje, neobvykle si ho hlídá a zatelefonovat si jde mimo váš dosah.

Bez doteků

Bylo zjištěno, že lidé ve šťastném vztahu se navzájem samovolně (bez sexuálního nádechu) dotýkají zhruba 30krát denně. Pokud došlo k útlumu v oblasti toho kontaktu, pak je ve hře i riziko možného konce vztahu.

Málo sexu

Tohle není třeba nějak sáhodlouze specifikovat. Zkrátka vám to v posteli už nefunguje. Pokud si váš protějšek neprochází krizí středního věku, tak  by menší rozhovor nebyl vůbec od věci.

Zdroj: Shutterstock

Žádné plány

Všechno to nadšení ohledně miminka, dovolené, bydlení uhaslo? Třeba toho má jenom moc. Taky je ale možné, že s vámi už do budoucna nepočítá.

Pokud se ztotožňujete s jedním ze signálů, nemusí to nutně znamenat hned rozchod. Nicméně zda-li příznaků přibývá, pak byste si měli s partnerem seriózně promluvit.

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2021 18:28 Nahlásit obsah