Co před námi muži doopravdy skrývají? To neuhodnete

Co před námi muži doopravdy skrývají? To neuhodnete Zdroj: Shutterstock

Muži žijí v průměru o několik let méně než ženy, muži stráví asi rok svého života pohledem na jiné ženy, muži lžou dvakrát častěji než ženy... Tato fakta o mužích se můžete dozvědět díky statistikám, které vám i tak o mužském pokolení nedokážou říct všechno. Jaké zásadní věci tedy před námi muži skrývají?

Muže přitahují ženy s běžnou váhou

Podle výzkumu Granadské univerzity muže přitahají štíhlé ženy, které vypadají zdravě. Nic extra pro muže tak nejsou třeba modelkovské typy či současný, uměle vytvořený ideál krásy hubených žen. Opačné pohlaví dle výzkumu preferuje ženy, jejichž výška a váha je v normě. To je dobrá zpráva, no ne?

Muži dávají přednost komplimentům od jiných mužů

V naší společnosti panuje všeobecně rozšířený názor, že muži s potěšením přijímají komplimenty od opačného pohlaví. Ale ve skutečnosti je víc potěší kompliment od jiných mužů. A sexuální orientace v tomto případě opravdu nerozhoduje. 

Vědci z Binghamtonské univerzity prokázali, že pokud muž obdrží od druhého muže slova chvály, bere to jako něco velmi příjemného - něco, co mu dokáže zpříjemnit den a výrazně zvednout sebevědomí.

Muži utužují svá přátelství prostřednictvím svých koníčků 

Sociolog Ronald E. Riggio v jednom ze svých článků analyzoval přátelství mezi ženami a muži. Právě v něm dospěl k závěru, že přátelství mezi muži navzájem se zakládá hlavně na společných zájmech, ať už jde třeba o fotbal, hokej nebo zálibu v motorkách či autech.

Naopak ženské přátelství je podle něj víc založeno na emocích a podpoře. Ženy si vybírají přátele, se kterými jsou emočně na stejné vlně. Zdroj: Shutterstock

Muži toho sní ve společnosti ženy mnohem více nežli jindy

Možná to zní divně, ale je to vědecky dokázaný fakt: Muži toho spořádají více, když obědvají či večeří společně se ženou. Vědci z Cornellovy univerzity došli k tomuto závěru na základně svých pozorování. Zjistili třeba, že sledovaní muži snědli ve společnosti ženy o 93 procent více pizzy a o 86 procent více salátu, než kdyby jedli ve společnosti muže. Podle vědců se tímto způsobem muži snaží nevědomě udělat na ženu dojem. A nejde prý o nic jiného než o instinkty.

Muži lžou dvakrát častěji nežli ženy

Průměrný muž lže svým kolegům, šéfovi, ale i partnerce 6x denně. Zatímco průměrná žena prý lže jenom 3x denně. Toto tvrzení je výsledkem průzkumu, jenž v roce 2009 provedla společnost 20th Century Fox Home Entertainment. Nejčastějšími frázemi, které muži při lhaní používali, byly: "Je to v pořádku" nebo "Jsem v pořádku".

Muži stráví zíráním na jiné ženy skoro rok života

Průměrný muž stráví zhruba 43 minut denně koukáním po deseti různých ženách. To je ročně asi 259 hodin, tedy téměř 11 dnů. Když vše znásobíme, zjistíme, že muži ve věku od 18 do 50 let tráví zíráním na ženy celkem 11 měsíců a 11 dnů.

Právě tyto údaje byly vyvozeny z výzkumu společnosti Kodak Lens Vision Centrers, která zkoumala chování celkem tří tisícovek mužů. Zajímá vás, na kterých místech nás muži nejčastěji okukují? Prý to jsou supermarkety, hospody a noční kluby. 

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2021 09:58 Nahlásit obsah