Jste čerstvě po rozchodu? Abyste mohla v životě fungovat, uvědomte si následující věci

Jste čerstvě po rozchodu? Abyste mohla v životě fungovat, uvědomte si následující věci Zdroj: Shutterstock.com

Když se vám rozpadne vztah s člověkem, kterého jste milovala, nejprve cítíte obrovskou bolest a zklamání. Tato nepříjemná situace, do které jste se dostala, vám ale může dát obrovskou lekci a posunout vás v životě mnohem dál. Až se z rozchodu nadobro otřepete, zkuste si uvědomit následující věci, díky nimž budete mnohem silnější.

Každý rozchod má nějaký důvod

Partnerský vztah se nikdy nerozpadne zčistajasna ze dne na den. K rozchodu vždy dojde z určitého důvodu, který odráží problémy společného partnerského života. Zkuste najít odpověď, kde se stala chyba. V příštím partnerském vztahu budete mnohem moudřejší.

Ztratíte v srdci, ovšem získáte v duši

Rozchod iniciovaný ze strany partnera vám plně zasáhne srdce. Ze zlomeného srdce se možná budete otřepávat velmi dlouho, ale posílíte tím svou duši. V dalších měsících a letech budete na základě své zkušenosti mnohem silnější, sebevědomější a budete častěji myslet na vlastní důstojnost.

Zdroj: Shutterstock.com

Nikdy neproste o lásku

Konec vztahu byste měla vzít se vztyčenou hlavou. Udržte si svou důstojnost a nikdy neproste o lásku člověka, který vás nechce. Přinese vám to jenom další bolest a utrpění. Odejděte od staré lásky s hrdostí. V budoucnu budete ráda, že jste se tak zachovala.

Život je plnohodnotný i bez lásky

Přijde vám, že váš život je bez lásky prázdný? Tak to rozhodně není. Žít na 100 procent můžete i tehdy, když zrovna nemáte po boku žádného partnera. Uvědomte si, že rozpadem vztahu váš život nikdy nekončí. Užívejte si plnými doušky každičkého nového dne. Vaše nová láska přijde, když to budete nejméně čekat.

Obviňování je známkou nezralosti

Přestaňte z rozpadu vztahu obviňovat svého expartnera, který se s vámi rozešel. Obviňování je vnitřní mechanismus, který vám jenom napomáhá, abyste se cítila lépe. Přijměte věci, jaké jsou a vezměte odpovědnost do vlastních rukou. Starejte se jenom o své dobro.

Zdroj: Shutterstock.com

V odpuštění je síla

I když pro vás rozchod přišel jako blesk z čistého nebe, až se z rozpadu vztahu otřepete, zkuste svému expartnerovi odpustit. V odpuštění je síla. Díky odpuštění, které je známkou vaší zralosti, budete také vnitřně svobodnější. Když expartnerovi, který zavinil rozchod odpustíte, otevřou se vám vrátka do nového, lepšího vztahu.

Nikdy se nevracejte ke svému ex

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Snažte se držet tohoto životního moudra. Váš bývalý partner je prostě bývalý z nějakého důvodu, nemá smysl se vracet zpátky do minulosti. Když byste byli znovu spolu, neočekávejte, že opět naskočí ten prvotní plamének zamilovanosti, vy se budete vznášet na růžovém obláčku a vše bude ideální bez jakéhokoliv zaškobrtnutí. Tak to prostě nebude.

Autor:
Publikováno: 7. 6. 2019 12:00 Nahlásit obsah