Podle čeho poznáte, že je vám partner věrný? Zaměřte se na jeho vlastnosti a chování

Podle čeho poznáte, že je vám partner věrný? Zaměřte se na jeho vlastnosti a chování Zdroj: Shutterstock

Máte skvělého partnera, po jehož boku byste chtěla strávit zbytek svého života? I když se říká, že se věrnost v 21. století nenosí, rozhodně to tak není. Pokud ve vás hlodá červíček podezření, všímejte si následujících signálů, které vás jenom utvrdí v tom, že je vám váš partner věrný. Které jeho vlastnosti a chování byste měla vzít hlavně v potaz?

Podvádět není jeho styl

Pokud víte, že vás nepodvedl a že to v minulosti neudělal ani svým expartnerkám, rozhodně nežijete se sukničkářem. Pravděpodobně máte doma spíš muže, který vzrušení tohoto typu ke svému životu nepotřebuje.

Dokáže držet slovo

Na čem se se svým partnerem dohodnete, to udělá. Je to muž, na kterého se můžete spolehnout a který vždy drží slovo. Tato vlastnost je ve vztahu velmi důležitá, protože se velkou měrou podílí na vzájemném budování důvěry.

Zdroj: Shutterstock

Je si vědom nebezpečných zón

Je to muž, který neudržuje přátelské kontakty se svými expartnerkami. Nepíše jim, nevolá, ani se s nimi cíleně nesetkává. Když se s nimi potká, snaží se udržovat uctivou vzdálenost, protože si je vědom nebezpečných zón.

K nebezpečným zónám, na které si dává pozor, jsou také služební cesty, vztahy na pracovišti a kolektiv přátel. I zde se snaží držet bezpečný odstup.

Nemá před vámi žádná tajemství

Máte doma partnera, který vám prozradí i sebemenší tajemství. Snaží se k vám být upřímný a nic nezamlčovat. Není pro něj problém nechat před vámi ležet odemčený telefon s přihlášeným facebookovým účtem. 

Je rád, když vás vidí

Když se vedle sebe ráno probudíte nebo když se odpoledne setkáte po práci, váš partner je rád, že vás vidí. Je to signál toho, že o vás neztratil zájem a že jste pro něj stále velmi důležitá osoba.

Pravidelně investuje do vašeho vztahu

I když jste spolu několik měsíců nebo let, snaží se váš láskyplný vztah udržovat různými způsoby. Je pro něj podstatné, abyste většinu volného času trávili při společných romantických či dobrodružných aktivitách.

Zdroj: Shutterstock

Žijete spolu normálním sexuálním životem

Máte pocit, že se svým partnerem žijete plnohodnotným sexuálním životem? Jestli po sexuální stránce vůbec nestrádáte a vaše společné chvilky jsou plně uspokojující pro vás oba, váš partner nebude mít pravděpodobně pokušení si to vynahrazovat kdekoliv jinde.

Nemá nadměrnou potřebu být obdivován

Pokud je váš partner zdravě sebevědomý a nepotřebuje si „honit“ ego, je to jenom dobře. Právě muži, kteří si nepotřebují cokoliv dokazovat a kteří se nechtějí druhým líbit a nemají potřebu být druhými obdivováni se dopouštění nevěry mnohem méně.

Počítejte ale s tím, že nikdo – ani vy sama – není vůči nevěře imunní. I když řeknete, že svého partnera nikdy v životě nepodvedete, je tento slib velmi nereálný. Psychologové upozorňují na to, že až 70 procent lidí, kteří svého partnera poprvé podvedli, si byli v minulosti jisti tím, že by se toho nikdy v životě nedopustili.

Autor:
Publikováno: 11. 7. 2022 10:19 Nahlásit obsah