Skutečné důvody, proč ženy přehlížejí nevěru: Děti, finanční závislost a strach ze samoty

Skutečné důvody, proč ženy přehlížejí nevěru: Děti, finanční závislost a strach ze samoty Zdroj: Shutterstock

Není tajemstvím, že se nevěra objevuje v každém druhém vztahu. Svůj protějšek podvádějí jak muži, tak ženy. Jenže, mnohdy se stává, že ženy nevěru svého partnera či manžela ignorují, nevšímají si svých vnitřních pocitů a předstírají, že jejich partnerský vztah je stále v pořádku. Proč tomu tak je?

Popírání nevěry ženu chrání před bolestí

Šestý smysl vám říká, že si váš partner někoho našel. Určitých známek nevěry si všímá také vaše okolí. Tuto skutečnost si však rozhodně nechcete připustit a raději ji popíráte. Právě popírání je obranný mechanismus vašeho mozku, který vás chrání před bolestí. Jelikož je popírání podvědomé, neuvědomíte si, že vám brání čelit pravdě.

Proces popírání vás chrání před realitou. Umožňuje, abyste přijala pouze věci, které dokážete zvládnout, pokud v nitru cítíte obrovskou bolest. A právě nevěra ze strany partnera, kterého milujete, je velmi traumatickou záležitostí.

Zdroj: Shutterstock Podváděná žena nechce zůstat sama

Proč dále ženy zůstávají se svými nevěrnými partnery? Podváděná žena nechce zůstat sama. Má nízké sebevědomí, pochybuje o sobě a obává se toho, že by po rozvodu či rozchodu zůstala sama a již si nikoho nenašla. Tato nejistota a nízké sebevědomí bývají často důvodem, proč žena stále setrvává v partnersky nefunkčním vztahu.

Nepřeje si, aby odloučením rodičů trpěly děti

Pokud jsou ve vztahu či v manželství děti, žena nevěru svého partnera často přehlíží kvůli nim. Nechce, aby rozchodem svých rodičů trpěly. Podváděná žena, která v tomto případě nemyslí sama na sebe, se ovšem vnitřně utápí ve svém neštěstí.

Podváděná žena ignoruje nevěru i kvůli finančnímu zajištění

Dalším důvodem, proč ženy často přehlížejí nevěru, jsou peníze a strach ze ztráty finančního zajištění. Podváděná žena se často obává, zda to po rozvodu či rozchodu finančně sama utáhne. Má-li navíc děti, její strach se mnohdy ještě násobí. 

Zdroj: Shutterstock Další důvody, proč ženy přehlížejí nevěru

Důvodů, proč ženy přecházejí nevěru svých partnerů a setrvávají nadále ve vztahu, který zasáhla aférka, je samozřejmě více. Podváděná žena může být například nenapravitelná naivka, která svého partnera stále miluje a dává mu po provalených nevěrách jednu šanci za druhou. 

Ženy neodcházejí ze vztahu zasaženého nevěrou i proto, že nechtějí ztratit určitý společenský status, přijít o společné přátele, anebo se s partnerem společně domluvili, že začnou žít v otevřeném vztahu.

Zdroj: Everydayhealth.com, Yourtango.com, Punchng.com

Autor:
Publikováno: 21. 2. 2022 10:44 Nahlásit obsah