Vlastnosti, které mají ty nejstabilnější páry. Máte je i vy?

Vlastnosti, které mají ty nejstabilnější páry. Máte je i vy? Zdroj: Shutterstock.com

Milostné vztahy jsou někdy velmi složité. Najít si toho správného partnera, po jehož boku budete kráčet a prodírat se životem není tak jednoduché, a ačkoliv toho druhého bezmezně milujete, jen to někdy nestačí.

Pro každého z nás má láska tak trochu jiný význam, proto je velmi těžké soudit, zda je právě náš nebo vztah někoho jiného ten pravý. Jsou však tři vlastnosti, které se vždy objevují u těch párů, jejichž vztah je ten nejsilnější a nejstabilnější.

Otázkou, jak rozpoznat vztah, který má tendenci přežít a vydržet, se zabývalo několik psychologických studií, které odhalily tři vlastnosti partnerů, které vztah dělají silnějším než jsou ty ostatní.

Vzájemná empatie

Je to schopnost vcítit se do pocitů toho druhého. Nejde tak úplně o to, abychom tomu druhému rozuměli, vždyť každý z nás je jiný, jde spíše o to pochopit, jak se naše polovička cítí a uvědomit si, jak by bylo nám, kdybychom byli na jejím místě. Jedná se o velmi důležitou vlastnost, která dokáže spoustu problémů ve vztahu vyřešit i beze slov.

Zdroj: Shutterstock.com

Pozitivní iluze

Nevíte tak úplně, oč jde? Štvou vás na vašem partnerovi maličkosti, kvůli kterým byste byla schopná se s ním pohádat, ale neuděláte to, protože tato „hloupost“ za hádku ani nestojí? Tak tohle přesně je pozitivní iluze. Jste v takovém rozpoložení, že i sem tam neumyté nádobí či ponožka na zemi vás nedokáže rozházet a nad tímto malicherným problémem se povznesete.

Udržení emocí

Někteří lidé dokážou ve vztahu vybouchnout a emocemi hýřit kolem sebe jako samopalem. Jenže tyto přehnané emoce mohou mít opravdu negativní vliv na celkovou harmonii ve vztahu. Ačkoliv mohou některé hádky vztah jen utužit, i v tomto případě platí všeho s mírou. Jestliže se tedy dokážete ve vztahu ovládat a při hádce si výtku nejdříve pořádně promyslet, je to znak toho, že je pro vás váš partner opravdu důležitý a vaše problémy umíte řešit v klidu a bez hádek a o to přeci jde, nebo ne?  

Autor:
Publikováno: 16. 2. 2021 15:01 Nahlásit obsah