Žijete v nezdravém partnerském vztahu? Nenechte se kvůli lásce ponižovat a raději otevřete oči

Žijete v nezdravém partnerském vztahu? Nenechte se kvůli lásce ponižovat a raději otevřete oči Zdroj: Shutterstock.com

Myslíte si, že žijete ve zdravém partnerském vztahu, v němž mají oba partneři rovnocenné podmínky? Pozorně otevřete oči a rozhlédněte se. Láska totiž někdy umí překročit určité hranice. Spousta žen se tak dokáže ponížit jenom proto, aby svého partnera či manžela nezklamala nebo dokonce neztratila. Poznáte se v následujících bodech i vy?

Ve dvou se to lépe táhne? Jak kdy

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne. Pokud je partnerský vztah svazkem dvou rovnocenných lidí, kteří se navzájem milují, podporují a ctí, toto rčení to jenom potvrzuje. Jestli vás ale partner sráží, jen aby ve vztahu či manželství dominoval, něco tu nehraje.

Jestli jste právě ve vztahu tím člověkem, který se pro druhého obětuje a jste schopna se pro lásku toho druhého doslova přetrhnout, je tu něco špatně. V případě, že se poznáte v následujících bodech, berte to jako vztyčený ukazováček a popřemýšlejte, zda má vůbec smysl v tomto nevyváženém svazku dále setrvávat.

Zdroj: Shutterstock.com

Jste až na posledním místě

Kamarádi, koníčky, zábava a práce. To jsou priority vašeho partnera. Vy jste až na posledním místě. Přesto jste ochotná si trpělivě počkat na to, až si na vás udělá čas.

Zapomíná na vaše narozeniny i na datum vašeho výročí

Když má váš partner narozeniny nebo svátek, snažíte se vymyslet ten nejoriginálnější dárek. Jenže on si těžkou hlavu z vašich narozenin vůbec nedělá. A že zapomene na datum vašeho výročí? Pro něj je to prostě méně podstatná věc.

Co může on, nemůžete vy

I když váš partner chodí pravidelně s kamarády na pivo nebo na tenis, vy si nic podobného dovolit nemůžete. Když chcete jít na kafe s kamarádkou, strhne žárlivou scénu. Nejraději by byl, abyste byla pořád doma a vůbec nikam nechodila.

Zdroj: Shutterstock.com

Podřizujete se tomu, co chce on

V tomto vztahu zapomínáte myslet na sebe a na svá přání a tužby. Plně se podřizujete přáním i názorům partnera. Svého partnera také kdykoliv vyslechnete. Pokud se však karty obrátí a chcete se mu zase svěřit s nějakým problémem vy, váš partner vás jenom odbude, protože tyto věci jsou pro něj nedůležité.

Chce po vás, abyste jej plně uspokojila ve všech směrech

Na rozdíl od partnera odedřete všechnu práci v domácnosti vy. Perete, vaříte, žehlíte, uklízíte, nakupujete i zařizujete. Nejen, že jste skvělá hospodyňka, účetní, taxikářka a nákupčí, musíte svého egoistického partnera plně uspokojit i v ložnici. A samozřejmě, ve všech případech musíte vypadat vždy skvěle.

Nedokáže přiznat vinu, omluvit se musíte vždy vy

I když se váš partner provinil, nikdy nedokáže přiznat vinu. A když se pohádáte, cítíte se paradoxně provinile vy. A jste to právě vy, kdo se jako první musí omluvit, abyste zahnala dusnou atmosféru.

Autor:
Publikováno: 19. 8. 2019 09:58 Nahlásit obsah