Naši synové jsou zároveň bratranci i bratři, tvrdí dvojčata Brianna a Brittany Saylerovy. Jak je to možné?

Naši synové jsou zároveň bratranci i bratři, tvrdí dvojčata Brianna a Brittany Saylerovy. Jak je to možné? Zdroj: Shutterstock

Jednovaječná americká dvojčata Brianna a Brittany Saylerovy jsou úspěšné influencerky. Svým sledujícím na Instagramu však nedávno zamotaly hlavu tím, když napsaly, že jejich synové Jax a Jett jsou zároveň bratranci i bratři. Z jakého důvodu mají tak jedinečné DNA?

Jednovaječná dvojčata Brianna a Brittany Saylerovy si totiž za manžele vzaly jednovaječná dvojčata Joshe a Jeremyho Salyerse. Všichni si navzájem padli do oka v roce 2018 na Festivalu dvojčat, který se konal v Twinsbergu v americkém Ohiu. Brittany vytvořila pár s Joshem a Brianna s Jeremym.

Tato jednovaječná dvojčata jsou na sebe tak navázaná, že vše dělají společně. Brittany a Josh a rovněž Brianna a Jeremy měli společné zásnuby, společnou svatbu, všichni čtyři spolu začali bydlet ve stejném domě a také se ve stejný čas snažili o miminko.

I když se vám jejich vztahy mohou zdát zvláštní, Brianna a Brittany Saylerovy již v minulosti v rozhovoru pro Fox News uvedly, že u nich doma rozhodně nedochází ke střídání partnerů a že vedle sebe žijí jako dva plnohodnotné páry.

V roce 2021 jejich společný život vkročil do další fáze a oběma manželským párům se postupně narodili synové Jax a Jett, které dělí přesně tři měsíce. O těchto chlapcích Brianna a Brittany Saylerovy na sociálních sítích prohlásily, že jsou bratranci i bratři zároveň. “Bratranci, genetičtí bratři a kvartérní dvojčata,” napsaly influencerky doslova.

Co to znamená kvartérní dvojčata? Jedná se o biologický výsledek dvou sad jednovaječných dvojčat, která spolu mají děti. “Některým lidem to může připadat bláznivé (pro některé je to dokonce tabu), ale páru jednovaječných dvojčat, která si vezmou jednovaječná dvojčata se říká kvartérní manželství. Jednovaječná dvojčata sdílejí přesně stejný genetický materiál (vajíčko/spermii a vše ostatní) a obě sady DNA rodičů jsou tedy totožné,” vysvětlil pod instagramovým příspěvkem jeden sledující. 

“Kdyby tato rodina provedla DNA test, ukázalo by se, že jsou Jax a Jett sourozenci, a ne bratranci,” doplnil další sledující.

Zdroj: Instagram.com/salyerstwins, Tyla.com, Ladbible.com, Foxnews.com
Autor:
Publikováno: 28. 3. 2022 12:07 Nahlásit obsah