Teenagerka nafotila, jak se od sebe liší džíny velikosti 12: Taky vás to při nakupování štve?

Teenagerka nafotila, jak se od sebe liší džíny velikosti 12: Taky vás to při nakupování štve? Zdroj: Twitter.com/chloemmx

Vejdete do obchoďáku a chcete si nakoupit nové oblečení. V některém obchodě vám sedí velikost M, ale v jiném dokonce S. Kdo se v tom má vyznat? Své naštvání z rozdílnosti dámských velikostí ventilovala i britská teenagerka, která na Twitter vyvěsila 7 džín různých značek ve velikosti 12. Jenže do některých se vešla a do některých ne. Čím to?

Jednotná konfekční velikost dámského oblečení? Neexistuje

Za poslední roky si toho všimla asi každá z nás. Jednotná konfekční velikost dámského oblečení zkrátka neexistuje. Zatímco u některé oděvní značky si vystačíme s velikostí S, u jiné už musíme sáhnout po velikost M nebo dokonce velikosti L. U volných triček a svetrů se ještě jakž takž trefíme, ale co se týče nákupu dámských džín, bývá to věčný problém.

Zdroj: Twitter.com/chloemmx Skoro žádná žena se neodváží nakoupit si rifle online. Vždy musí zajít do kamenného obchodu, aby se na vlastní kůži přesvědčila, že jí skutečně padnou. Ani v případě džín totiž o skutečných rozměrech nevypovídá nadepsaná konfekční velikost. Nejde vám z toho hlava kolem?

Džíny velikosti 12: Shodná velikost, rozdílné rozměry

Své o tom ví Chloe Martinová ze Skotska. Tato 18letá teenagerka posbírala sedm džín různých oděvních značek, které na sobě měly nadepsanou konfekční velikost 12 (přibližně naše M). Některé džínsy padly Chloe jako ulité, některé nemohla natáhnout ani přes stehna a některé na ní dokonce plandaly.

Chloe následně pořídila srovnávací fotku těchto džínsů, kterou přidala na svůj Twitter. „Už jste někdy přemýšleli nad tím, proč jsou ženy tolik frustrované oděvními velikostmi? Zde je důkaz. Všechny džíny na fotce mají velikost 12,“ napsala teenagerka kriticky.

Zdroj: Shutterstock.com

Žádná velikost dámského oblečení není ideální

Rozdílná velikost dámského oblečení Chloe Martinové vadí hlavně proto, že mladé dívky a ženy kvůli ní často pochybují o svém vzhledu a tělesné kráse. Myslí si také, že by měly zhubnout, aby se konečně vlezly do své vysněné velikosti. Chyba ovšem není na jejich straně, podle Chloe chybuje samotný oděvní průmysl.

„Mám pocit, že špatné a nejednotné číslování ženám podsouvá, že jsou rozměrnější, než jak tomu je ve skutečnosti. Pravda je ovšem jiná, vinu vidím jednoznačně na straně jednotlivých oděvních značek. Ženy by si měly uvědomit, že žádná velikost oblečení není ideální. Můžete to ostatně vidět i na mé fotce, kde mají všechny džíny velikost 12,“ vysvětluje rozhořčeně Chloe.

Autor:
Publikováno: 19. 3. 2019 14:00 Nahlásit obsah