Kategorie Praní prádla

Článek
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte
Co dokáže trocha soli v aviváži? Neuvěříte, dokud to nezkusíte Pokud si myslíte, že přidáním soli a vody do aviváže něco pokazíte, jste na velkém omylu. Ba naopak, aviváž vylepšená tímto způsobem lépe zafixuje barvu prádla, a zároveň prodlouží jeho svěžest a dlouhotrvající vůni.
Článek
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku
Proč používat při praní ocet: Nahradí aviváž, neutralizuje pachy a vyčistí pračku Ještě nepoužíváte při praní ocet? Tento praktický pomocník, který vás vyjde na pár korun, skvěle nahradí aviváž, neutralizuje pachy a působí jako účinné bělidlo. A nejen to. Jakým způsobem vám tedy ocet při praní v pračce poslouží?
Článek
Domácí aviváž z levandule úžasně provoní prádlo. Vyzkoušejte levný, ekologický a účinný recept ze 2 ingrediencí
Domácí aviváž z levandule úžasně provoní prádlo. Vyzkoušejte levný, ekologický a účinný recept ze 2 ingrediencí Přemýšlíte, co vyrobit z levandule? Tato bylinka má opravdu všestranné využití. Pochvalovat si budete i domácí aviváž z levandule, která nejen že krásně voní, ale také účinně změkčí prádlo. Jak tedy na její přípravu?
Článek
Jak ušetřit peníze a energie při praní prádla? Začněte správně používat pračku
Jak ušetřit peníze a energie při praní prádla? Začněte správně používat pračku Zapínáte pračku automaticky, aniž byste o jejím nastavení nějak více uvažovali? V současné době drahých energií děláte velkou chybu. Změna návyků při praní prádla v pračce totiž dokáže ušetřit elektrickou energii a tím pádem i peníze. Jak tedy správně používat pračku, abyste ulevili rodinnému rozpočtu?
Článek
Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla
Kulička z alobalu do pračky zajistí efektivnější praní. Je skvělá také do sušičky prádla Alobal má v domácnosti spoustu využití. Nemusíte po něm sáhnout pouze tehdy, když budete péct. Připravte si jednu až tři kuličky z alobalu a vhoďte je spolu se špinavým prádlem do bubnu pračky. Několik kuliček z alobalu vám bude nápomocno také při sušení prádla v elektrické sušičce. K čemu je tento trik dobrý?
Článek
Jak zabránit blednutí prádla? Přidejte do pračky trochu pepře nebo sůl
Jak zabránit blednutí prádla? Přidejte do pračky trochu pepře nebo sůl Je to scénář, který zná snad každý – koupíme si nějaké oblečení, jenže po pár vyprání je jeho barva zcela jiná, než jaká byla na začátku a rázem se z oblíbeného kousku stane věc, která je dobrá leda tak na úklid.
Článek
Jak navrátit zašlému oblečení bělost? Pomůže vám aspirin
Jak navrátit zašlému oblečení bělost? Pomůže vám aspirin Když si z obchodu doneseme bílé oblečení, září už na dálku. Ale jak ho pereme pořád dokola a dokola, jeho zářivost se postupně vytrácí. Prací prostředky jsou předražené a ani po vyprání není barva taková, jakou přípravky v reklamě slibovaly. Scénář, který známe všichni, že?
Článek
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní
Chcete, aby ve vaší pračce nebyly plísně a bakterie? Dělejte tuto jednoduchou věc po každém praní Nakupujeme stovky přípravků, aby naše pračka byla krásně čistá, nebyla plná vodního kamene, ale zapomínáme na jednu opravdu důležitou a především jednoduchou věc!
Článek
Gel na praní z kaštanů: Vyrobte si zdarma ekologický, šetrný a účinný prací prostředek
Gel na praní z kaštanů: Vyrobte si zdarma ekologický, šetrný a účinný prací prostředek Z plodů jírovce maďalu si rozhodně nemusíte vyrábět pouze kaštanové figurky. Kaštany totiž mají mnohem širší využití. Kromě toho, že si je dáte jako energetickou pomůcku do kapsy či pod polštář, mohou vám posloužit i jako prací prostředek. Vyrobte si z kaštanů účinný gel na praní prádla. Nejen, že nic nestojí, ale zároveň je šetrný a bez chemie.
(2) Načíst více