Kategorie Předpověď počasí

Článek
Svátek všech svatých 1. listopadu: Lidové tradice a pranostiky
Svátek všech svatých 1. listopadu: Lidové tradice a pranostiky Na 1. listopad připadá Svátek Všech svatých neboli Slavnostnost Všech svatých. Tento den je významný pro všechny křesťany, kteří oslavují všechny svaté. A to nejen ty, kteří byli oficiálně kanonizováni. Ke Svátku Všech svatých se vztahuje také několik lidových tradic a pranostik. O které se jedná?
Článek
Babí léto 2023 končí. Teplé počasí vystřídá o víkendu 14. a 15. října prudké ochlazení
Babí léto 2023 končí. Teplé počasí vystřídá o víkendu 14. a 15. října prudké ochlazení Teplé a slunečné počasí je bohužel na svém ústupu. Jak předpovídá Český hydrometeorologický ústav, babí léto 2023 končí o víkendu 14. a 15. října 2023, který do Česka přinese výrazné ochlazení. Jak tedy bude v následujících dnech?
Článek
Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí
Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí Poslední prázdninový týden s sebou přinesl výrazné ochlazení. Podle výhledu počasí na září 2023, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), však létu nemusíme dávat ještě definitivně sbohem. Počasí na září 2023 totiž - zvlášť na svém začátku - slibuje příjemně teplé dny.
Článek
Počasí o Vánocích 2021 bude na blátě, bílých Vánoc se nedočkáme
Počasí o Vánocích 2021 bude na blátě, bílých Vánoc se nedočkáme Zajímá vás, jaké bude počasí o letošních Vánocích? Jestliže toužíte po bílých Vánocích jako z ladovských pohlednic, musíme vás bohužel zklamat. Štědrý den 2021 bude bez sněhu, naopak nás čeká obleva. Podle vyhlídek meteorologů bychom si měli na sníh počkat až do ledna, kdy by se mělo začít opět ochlazovat.
Článek
Televizní rosnička Jennifer McDermed pohotově reagovala na chybu při předpovědi počasí. Jejím originálním přístupem se baví internet
Televizní rosnička Jennifer McDermed pohotově reagovala na chybu při předpovědi počasí. Jejím originálním přístupem se baví internet Předpověď počasí nemusí být nuda. Předvedla to americká rosnička Jennifer McDermed, která moderuje pořad o počasí pro televizní stanici FOX 9. Sympatická meteoroložka se postarala o senzaci, neboť během živého vysílání skvěle zareagovala na chybu v grafice na pozadí. Z její reakce se stal obrovský hit, který se šíří internetem jako lavina.