Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí

Počasí na září 2023: Zimní bundy si neoblečeme, léto se ještě vrátí Zdroj: Shutterstock

Poslední prázdninový týden s sebou přinesl výrazné ochlazení. Podle výhledu počasí na září 2023, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), však létu nemusíme dávat ještě definitivně sbohem. Počasí na září 2023 totiž - zvlášť na svém začátku - slibuje příjemně teplé dny.

Děti se pomalu chystají do školy, létu ovšem ještě neodzvonilo. I když se vám to tak může aktuálně zdát. Podle ČHMÚ je současné ochlazení během posledního srpnového týdne pouze přechodným jevem. Počasí na září 2023 totiž slibuje velmi příjemné teploty, a to zvláště na počátku tohoto měsíce. 

Český hydrometeorologický ústav konkrétně zveřejnil dlouhodobý výhled počasí, který se vztahuje k období čtyř týdnů od pondělí 28. srpna do neděle 24. září.

Zdroj: Shutterstock “Předpokládáme, že období od 28. srpna do 24. září 2023 bude teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. První týden bude průměrný, průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat zpočátku kolem 14 °C, uprostřed týdne jen kolem 10 °C, na konci kolem 12 °C. Maximální denní teploty budou zpočátku jen kolem 18 °C, na konci týdne kolem 26 °C,” informovali na svém oficiálním webu meteorologové.

Druhý týden tohoto období bude podle ČHMÚ pravděpodobně nadprůměrně teplý. A to s minimálními teplotami kolem 12 °C a s nejvyššími denními teplotami kolem 23 °C. Poslední dva týdny budou dle sdělení meteorologů teplotně průměrné.

“Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné s úhrny v jednotlivých týdnech 10 až 15 mm, v prvním týdnu budou srážky s úhrnem i přes 25 mm, hlavně na jeho začátku,” dodali meteorologové ve své dlouhodobé předpovědi.

Zdroj: Chmi.cz, Twitter.com/CHMUCHMI
Autor:
Publikováno: 31. 8. 2023 12:43 Nahlásit obsah