Kategorie Počasí

Článek
Ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác mají za kuchařku uplakanou Žofii. Co o nich říkají lidové pranostiky
Ledoví muži Pankrác, Servác a Bonifác mají za kuchařku uplakanou Žofii. Co o nich říkají lidové pranostiky Podle pranostik jsou Pankrác, Servác a Bonifác ledoví muži a Žofie je jejich kuchařka. Tato tři mužská jména jsou symbolem chladného počasí, Žofie naopak věští konec mrazíků. Málokdo dnes ví, že Pankrác, Servác, Bonifác i Žofie byli významní světci. S obdobím 12. až 15. května, kdy slaví svátek, máme spíš spjaté velmi nízké venkovní teploty.
Článek
Vysoký tlak vzduchu: Jak ovlivňuje naše zdraví?
Vysoký tlak vzduchu: Jak ovlivňuje naše zdraví? V současné době se nad Českem objevil nezvykle vysoký tlak vzduchu. Mohutná tlaková výše Ekart se momentálně rozprostírá v celé severozápadní a západní Evropě a nevyhýbá se tak ani tuzemsku. Vysoký tlak dokáže zvýšit naše soustředění i efektivitu práce. Na některé citlivější jedince, ovšem i na kardiaky či astmatiky, má však negativní dopad.
Článek
Vrátí se teplé počasí: Teploty budou kolem 20 stupňů
Vrátí se teplé počasí: Teploty budou kolem 20 stupňů Počasí v letošním roce je opravdu nevyzpytatelné. Kalendář, který nám neúprosně oznamuje, že je podzim a my všichni, kteří čekáme mírně mrazivé a sychravé počasí, se letos hned tak nedočkáme. Podle předpovědí bude na přelomu října a listopadu opravdu teplo.
Článek
Čeká nás zima, jaká tu nebyla více jak 100 let. Naplní se předpovědi?
Čeká nás zima, jaká tu nebyla více jak 100 let. Naplní se předpovědi? Je pravdou, že pořádná zima plná sněhové nadílky jak ji známe z obrázků pana Lady, v našich končinách léta nebyla. Už si ani nepamatuji, kdy naposledy byly Vánoce na sněhu. Jenže to se má prý letos změnit.