Počasí na svatbě a pověry: Co do manželství přinese déšť, sníh, bouřka nebo jasná obloha?

Počasí na svatbě a pověry: Co do manželství přinese déšť, sníh, bouřka nebo jasná obloha? Zdroj: Shutterstock

Svatba je významnou událostí v životě dvou lidí, kteří se následně chtějí vydat společnou životní cestou. Již od nepaměti se ke svatbě váže spousta mýtů a pověr, které se týkají i aktuálního svatebního počasí. Co tedy znamená, když vám na svatbě prší, sněží, fouká vítr, přijde bouřka, nebo se naopak těšíte z jasné a slunečné oblohy?

Slunečné počasí a jasná obloha na svatbě symbolizuje pohodu, štěstí a radost

Vyšlo vám na den vaší svatby nádherné slunečné počasí a jasná obloha bez jediného mráčku? Můžete si pogratulovat nejen proto, že váš svatební program poběží dle plánu, aniž by jej narušila bouřka nebo déšť. Slunečné počasí a jasná obloha totiž dle lidových pověr věští pohodové manželství a štěstí a radost ve společném životě.

Lidová pořekadla ke slunečnému a jasnému počasí na svatbě: Svítí-li v den obřadu slunce, bude v manželství i slunečná pohoda. Jasný svatební den - radost a štěstí ve společném životě.

Zdroj: Shutterstock Svatba v dešti: Pověra věští štěstí ve společném životě

Pokud na vaší svatbě prší, rozhodně nejde o žádnou tragédii. Naopak déšť vaši svatbu nemusí zkazit, protože jak říká lidová pověra, prší vám štěstí do společného života. Právě déšť představuje také slzy radosti i dostatek peněz v manželství.

Lidové pořekadlo o dešti na svatbě: Prší-li v den svatby, novomanželům kape štěstí.

Bouřka na svatební den není šťastným znamením

Podle lidové pověry není bouřka na svatební den příliš šťastným znamením. Věští totiž, že nastávajícímu manželství se nevyhnou hádky a neshody, které mohou znamenat konec manželského svazku. Další pověra však říká, že pokud se v den svatby objeví dvě bouřky za sebou, čeká vás velmi vášnivé manželství.

Lidové pořekadlo o bouřce v den svatby: Když v den svatby burácí, hádky a neshody manželství rozhází.

Zdroj: Shutterstock Když v den svatby padá sníh, těšte se na požehnání a smích

Spousta párů si říká své ano během podzimních a zimních měsíců. A právě v tomto období je zvýšená pravděpodobnost, že bude na jejich svatbě sněžit. Pokud na svatební den padá sníh, je to velice šťastné znamení. Padající sníh během svatby je totiž symbolem bohatství a hojnosti, ale také šťastného manželství plného smíchu.

Lidové pořekadlo o sněžení během svatby: Padající sníh, do manželství požehnání a smích.

Další symbolika počasí na svatbě

✔ Zatažená obloha představuje hádky.

✔ Větrné počasí znamená, že manželství bude nestálé.

✔ Pokud po bouřce či dešti přijde duha, věští to dlouhotrvající vášnivou lásku.

Zdroj: Svatbeni.cz, Svatbyslaskou.cz, Beremese.cz, Casnasvatbu.cz
Autor:
Publikováno: 15. 9. 2023 12:54 Nahlásit obsah