Chcete zhubnout? Zařaďte do svého jídelníčku tuto potravinu a kila půjdou dolů

Chcete zhubnout? Zařaďte do svého jídelníčku tuto potravinu a kila půjdou dolů Zdroj: Shutterstock

Zhubnout není tak úplně snadné, jak se může na první pohled zdát a kdo se o to už někdy pokoušel, nám dá jistě za pravdu. Mnozí z nás totiž zapomínají do svého jídelníčku zařazovat naprosto nezbytné potraviny, které nám v boji s nadbytečnými kily pomáhají.

Ačkoliv se člověk opravdu snaží s kily navíc zatočit, když se nedostaví viditelné výsledky, může to být frustrující a demotivační. Ovšem s tím je teď už konec! Výzkumy z Louisianské státní univerzity odhalily, že u lidí, kteří zařadili do svého každodenního jídelníčku ořechy, se snížilo procento vzniku obezity o 25 %. Také se ukázalo, že ti, co pravidelně konzumují ořechy, mají nižší index tělesné hmotnosti a dokonce vyšší hladinu zdravého cholesterolu.

Jistě se vám teď honí hlavou to, že se všude dočtete, že ořechy jsou plné tuků a kalorií, jenže ona to není tak úplně pravda, jak se říká. Ořechy jsou totiž bohaté na rostlinné bílkoviny, dietní vlákninu a na zdravé mono a polynenasycené mastné kyseliny, což má za následek, že konzumace ořechů dokáže potlačit chutě k jídlu. Navíc vám hrstka ořechů dokáže dodat potřebnou energii, když se v průběhu dne budete cítit unavení.

Zdroj: Shutterstock Podle těchto výzkumů naprosto bohatě stačí, když sníte přibližně 40 gramů ořechů denně. Toto množství vám poskytne dostatečný přísun důležitých vitamínů a energii, kterou budete čerpat po zbytek dne. Takže pokud nevíte, co si k dopolední či odpolední svačince dopřát, ořechy jsou jasnou volbou!

Autor:
Publikováno: 26. 5. 2023 13:40 Nahlásit obsah