Zívání je nakažlivé a souvisí s empatií. Zívací test prozradí, zda nemáte psychopatické sklony

Zívání je nakažlivé a souvisí s empatií. Zívací test prozradí, zda nemáte psychopatické sklony Zdroj: Shutterstock

Proč zíváme? Tato otázka je stále z části zahalena tajemstvím. O zívání však víme, že je vysoce nakažlivé a když druhý člověk zívne, my se zpravidla přidáme. Právě zívání o nás může prozradit jednu zajímavou věc - a to, zda máme psychopatické sklony, nebo nikoliv. Udělejte si následující zívací test a zjistěte, jakou máte osobnost.

Mezi psychopatismem a zíváním existuje přímá souvislost

Že má někdo psychopatické sklony, poznáte podle celé řádky příznaků. Je například povrchní, narcisticky založený, patologicky lže, netrpí pocitem viny nebo mu chybí empatie. Některé vědecké studie rovněž ukázaly, že psychopaticky založení lidé zůstávají nadále dobrými přáteli se svými bývalými partnery. 

Výzkumníci z Baylor University dokonce zjistili, že existuje přímá souvislost mezi psychopatismem a zíváním. Jak je známo, empatie patří k hlavním psychologickým faktorům, který má vliv na to, že zívnete, když vedle vás zívne někdo jiný. Jedním z příznaků psychopata je však nedostatek empatie vůči jiným osobám. Pokud někdo neoplácí zívnutí, je tedy podle vědců z Baylor University psychopat. 

Máte psychopatické sklony? Udělejte si zívací test

Chcete o sobě zjistit více? Udělejte si jednoduchý test osobnosti, který vám prozradí, zda máte psychopatické sklony. Podívejte se na video výše, které představuje zívací test. Schválně, jak dlouho jste vydrželi bez zívání?

Zazívali jste během prvních několika sekund, nebo jste se zvládli na video bez zívání dívat až do konce? Jestli jste nakonec podlehli zívnutí, nejste psychopat. Pokud jste však při sledování videa ani jednou nezívli, můžete mít psychopatické sklony. 

Zdroj: Shutterstock Zachytit zívnutí nedokážou i lidé s poruchou autistického spektra

Nedostatkem empatie trpí nejen psychopatické osobnosti. Empatie chybí také lidem s poruchami autistického spektra, kteří, jak uvádí studie publikovaná ve vědeckém magazínu Frontiers in Psychology, rovněž nedokážou oplatit zívnutí. Autistické osoby však samozřejmě nejsou psychopati.

Zdroj: Yourtango.com
Autor:
Publikováno: 26. 10. 2021 09:17 Nahlásit obsah