Kategorie Pylová sezona

Článek
Žluté nánosy pylu zahalily Česko. V roce 2022 je pylu víc než obvykle
Žluté nánosy pylu zahalily Česko. V roce 2022 je pylu víc než obvykle Všimli jste si toho, že letos na jaře je pylu víc než v předchozích letech? Žluté nánosy pylu se usazují na autech a oknech a samozřejmě dráždí i alergiky. Jak ukazuje pylový semafor, koncentrace pylových alergenů je v ovzduší po celém Česku velmi vysoká, zejména kvůli teplu a suchu.
Článek
Alergie na pyl dokáže potrápit už na jaře: Jak zmírnit její průběh
Alergie na pyl dokáže potrápit už na jaře: Jak zmírnit její průběh Pro alergiky je jaro kritickým obdobím. S příchodem jarních měsíců totiž nastává začátek hlavní pylové sezony, během které lidé s alergií na pyl velmi trpí. Jak tuto alergickou reakci zmírnit, abyste si konečně mohli jaro užívat plnými doušky?
Článek
Babské rady, které mírní pylovou alergii: Šťáva z cibule nebo vazelína do nosu
Babské rady, které mírní pylovou alergii: Šťáva z cibule nebo vazelína do nosu Každý třetí člověk v Česku trpí určitým druhem alergie. Nejčastější je alergie na pyl. Pokud vám také nedělají dobře pyly rozkvetlých stromů, květin nebo trav, zmírnit projevy sezonní alergie vám pomohou také některé babské rady.
Článek
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva
Máte alergii na pyl? Připněte si na roušku sponku, radí facebooková výzva Pandemie koronaviru, která nás letos nečekaně postihla, spustila obrovskou vlnu solidarity. Lidé si šijí roušky, zajišťují dezinfekční prostředky, anebo dovážejí nákupy potřebným. Strach z nákazy však v některých bohužel spouští i agresivitu. Terčem útoků se stávají alergici, kteří vzhledem ke stávající pylové sezoně trpí alergickou rýmou.