Domácí nanuky 5x jinak: Vyzkoušejte recepty z jogurtu, jahod nebo banánu

Domácí nanuky 5x jinak: Vyzkoušejte recepty z jogurtu, jahod nebo banánu Zdroj: Shutterstock

Domácí nanuky patří mezi dokonalé letní osvěžení, které je vhodné i pro děti. Zdravé domácí nanuky si můžete dle své chuti jednoduše vyrobit i doma. Máme pro vás celkem pět receptů na domácí nanuky, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Pokud se chcete osvěžit v parném létě, domácí nanuky jsou bezkonkurenční záležitostí. Kromě základních surovin k jejich výrobě potřebujete mixér a speciální formu na nanuky. Poté se již můžete pustit do díla. Následující příchutě domácích nanuků si určitě zamilujete.

Recept na domácí nanuky z jogurtu a malin

Co říkáte na spojení malin a jogurtu? Že je opravdu dokonalé, dokazuje recept na domácí nanuky z malin. Potřebujete k němu 2 hrnky zralých malin, 6 lžic jogurtu a 3 lžíce javorového sirupu. Tuto směs rozmixujte, vložte do forem na nanuky, zamrazte a pak si užívejte to pravé letní osvěžení.

Recept na domácí nanuky z banánu

Jaká je výhoda domácích banánových nanuků? Ve srovnání s nanuky z jahod či malin si na těch banánových můžete pochutnávat po celý rok. Potřebujete k nim 3 zralé banány, které nakrájejte na větší kousky a které dejte na 2 až 3 hodiny zamrazit.

Zmrzlé banány rozmixujte do hladka, přidejte k nim 3 lžíce arašídového másla a 2 až 3 lžíce smetany na šlehání. Tuto směs vložte do forem na nanuky a nechte několik hodin v mrazničce.

Recept na domácí nanuky z jahod

Domácí nanuky z jahod jsou božskou záležitostí, zvlášť když je ještě ozvláštníte kokosovou chutí. Na tento recept potřebujete 500 gramů zralých jahod, 200 mililitrů kokosové smetany a 1 až 2 lžíce medu. Všechny suroviny rozmixujte do hladka a ve formičkách nechte přes noc odpočinout v mrazničce.

Recept na domácí nanuky z melounu

Melounové domácí nanuky jsou velmi osvěžující svačinkou. Jak si je připravit? Vložte do mixéru 300 gramů červené melounové dužiny zbavené pecek, 3 lžičky javorového sirupu a 2 lžičky citronové šťávy. Vše rozmixujte do hladka. Vzniklým melounovým sorbetem plňte formičky na nanuky, které následně vložte do mrazničky.

Recept na domácí nanuky z tvarohu

Chcete si pochutnat na nanuku, který vám bude připomínat “domácího Míšu”? V tom případě v misce smíchejte 250 gramů tvarohu, 250 gramů zakysané smetany a 180 gramů smetany na šlehání, kterou jste předem vyšlehali. Tuto směs dle chuti doslaďte klasickým cukrem nebo javorovým sirupem. Následně ji dejte do formiček a nechte zamrazit.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Autor:
Publikováno: 13. 7. 2021 13:16 Nahlásit obsah