Co dělat, když se vám ztratí dítě v nákupním centru či na jiném rušném místě? Influencerka sdílela trik, který by měl znát každý rodič

Co dělat, když se vám ztratí dítě v nákupním centru či na jiném rušném místě? Influencerka sdílela trik, který by měl znát každý rodič Zdroj: Shutterstock

Může se to stát každému. Vyrazíte se svými dětmi do nákupního centra, zábavního parku, na trhy nebo do centra města. Najednou se ohlédnete a zjistíte, že se váš potomek ztratil. Co uděláte? Influencerka Jess Martini na základě vlastní zkušenosti tvrdí hlavně nepanikařit. Rodičům naopak radí tzv. techniku hlasitého hledání, která se jí osvědčila.

Ztratilo se vám dítě v zábavním parku? Hledejte jej nahlas, doporučuje influencerka

Co dělat, když se vaše dítě ztratí na veřejném místě a nemůžete ho najít? Influencerka Jess Martini na tuto otázku trefně odpověděla ve svém tiktokovém videu, které by si měl pustit každý rodič.

Jestliže jste se svým dítětem na rušném místě a zjistíte, že se vám najednou ztratilo, je to ta nejhorší noční můra, kterou rodič může zažít. Influencerka Jess Martini tyto strašlivé okamžiky hrůzy sama zažila na vlastní kůži, a proto se na TikToku podělila o několik nejlepších tipů, jak tuto situaci zvládnout. Doporučuje zejména techniku hlasitého hledání.

Zdroj: Shutterstock Technika hlasitého hledání: V čem spočívá?

“Pokud jste v zábavním parku, zoologické zahradě, nákupním centru nebo prostě kdekoli a dítě se vám ztratí, začněte jej hledat opravdu hlasitě. Dívejte se kolem sebe a křičte nahlas popis dítěte, které hledáte. Může to znít takto: Hledám kluka, pět let, krátké hnědé vlasy, hnědé oči, červené tričko Nike, černé kraťasy, černé boty. Lidé, kteří jsou kolem vás, začnou vaše dítě také hledat. V nejlepším případě vaše dítě někdo najde a vrátí vám jej,” doporučila postup hledání ztraceného dítěte ostatním rodičům Jess Martini.

I když zní její návod jednoduše, jde rozhodně o dobrou radu. I samotné influencerce se technika hlasitého hledání osvědčila při hledání malého synka, který se jí zatoulal v obchodě. Právě proto doporučuje ostatním rodičům, aby tento způsob hledání v případě nouze použili.

“Můžete mít pocit, že při hlasitém hledání svého dítěte vypadáte hloupě. Možná ano, je mnohem lepší vypadat hloupě, než posléze litovat,” vzkázala rodičům influencerka.

Zdroj: Shutterstock Ztracené dítě? Influencerka upozorňuje i na prevenci

Kromě techniky hlasitého hledání Jess Martini ve svém tiktokovém videu shrnula i  tipy, jak předcházet tomu, aby se vám dítě ztratilo v davu. Co konkrétně doporučuje jako skvělé preventivní řešení?

1. Dejte svému dítěti oblečení v jasných barvách.

2. Vyfoťte své dítě bezprostředně před tím, než vstoupíte do přeplněného prostoru. Musí jít o fotku celé postavy.

3. Vložte svému dítěti pro případ do kapsy papírek s vaším jménem a telefonním číslem.

Doufáme, že výše uvedené rady nebudete nikdy v životě potřebovat. Na druhou stranu je dobré je jako rodič znát a být za každých okolností připraven.

Zdroj: Tiktok.com/@jesmartini, Tyla.com
Autor:
Publikováno: 19. 1. 2023 12:20 Nahlásit obsah